Maszyny drogowe


0
(0)

Maszyny drogowe. Naprawa, serwis i regeneracja systemów hydraulicznych w maszynach drogowych

Jedną z największych zalet naszej firmy jest kompleksowość. Mimo że zajmujemy się specjalistycznymi rzeczami, jak maszyny kolejowe czy maszyny wykorzystywane w stoczniach, to w równym stopniu wykonujemy naprawy i serwis typowych maszyn do utrzymania ruchu drogowego. Tutaj również możemy pisać o kompleksowej usłudze. Firma BANAT zajmuje się zleceniem od samego początku, aż do momentu, kiedy maszyna wraca w pełni gotowa do pracy. Jak to wygląda?


Regeneracja hydrauliki siłowej – jak to się dzieje?

Po dostarczeniu uszkodzonego elementu, a w szczególnych przypadkach nawet całej maszyny, zaczynamy od pełnej diagnostyki oraz sporządzenia listy prac, a także elementów wymagających naprawy. Jest to bardzo ważny etap, ponieważ pozwala nam dokładnie sprawdzić, co jest uszkodzone i jak duży jest zakres prac. Dzięki temu mamy możliwość określenia dokładnego kosztu regeneracji i naprawy całej maszyny lub tylko konkretnych podzespołów hydraulicznych.

Przed przystąpieniem do dalszych działań przedstawiamy klientowi cały plan. Co nadaje się do wymiany, jakie elementy da się zregenerować, które podzespoły jeszcze działają, ale niebawem ulegną uszkodzeniu, a co jest jeszcze całkowicie sprawne. Nie decydujemy za Ciebie. Doradzimy Ci, co naszym zdaniem będzie najlepsze i jakie rozwiązanie będzie najbardziej ekonomiczne.Mobilny serwis maszyn drogowych i budowlanych

W pierwszej kolejności po kontakcie z klientem wysyłamy nasz mobilny serwis, wyposażony w niezbędny sprzęt do diagnostyki, części napraw oraz, w razie potrzeby, możliwości wymontowania uszkodzonego podzespołu hydraulicznego.

Mobilny serwis to najszybsza możliwa pomoc. Jesteśmy w stanie nawet następnego dnia po rozmowie dotrzeć na drugi koniec Polski, aby zapewnić szybką i specjalistyczną pomoc. Dodatkowo dzięki temu, że diagnostyka jest wykonywana u klienta, ma on możliwość sam się przekonać, gdzie leży problem. Serwisant na miejscu ma także wiele możliwości pomocy, kalibracji i w razie możliwości także naprawy prostszych uszkodzeń. W wielu przypadkach bywa tak, że po kalibracji pompy hydraulicznej czy wymianie węży hydraulicznych maszyna wraca do pełnej sprawności.

Jeśli jednak uszkodzenia są poważne, to nie pozostaje nic innego, jak tylko demontaż uszkodzonej pompy hydraulicznej, silnika hydraulicznego, rozdzielacza czy siłowników hydraulicznych. Dzięki temu, że wykona to nasz serwisant, na całą operację masz pełną gwarancję oraz pewność, że już nawet kolejnego dnia przystąpimy do regeneracji uszkodzonych elementów hydrauliki siłowej.

Testy podzespołów hydraulicznych

Ostatnim elementem przed ponownym montażem naprawionych części w maszynie klienta przez naszych serwisantów są testy hydrauliczne. Co dają one naszym klientom? Przede wszystkim to, że zregenerowane podzespoły hydrauliczne są na pewno skutecznie naprawione i będą działać bez żadnych wad pod najwyższym obciążeniem. Dzięki temu nie stracisz czasu na gwarancję źle wykonanej usługi, bo Twoja maszyna będzie mogła od razu zacząć na siebie zarabiać.


Jakie maszyny drogowe i maszyny do asfaltu naprawiamy?

Jak wspomnieliśmy na początku artykułu, zajmujemy się naprawą najbardziej specjalistycznych maszyn każdego rodzaju. Nie boimy się żadnych wyzwań i podejmiemy się każdej, nawet najtrudniejszej i najbardziej skomplikowanej pracy.
Współpracując z nami, masz gwarancję fachowej pomocy, dokładnie tak, jak w autoryzowanym serwisie marki, ale w dużo lepszych cenach i bez odległych terminów. Zajmujemy się naprawą wszystkich koparek, ładowarek i koparkoładowarek marek CAT, JCB, Volvo, Liebherr i wielu innych. Poza tym naprawiamy także:

Walce drogowe – maszyna do utwardzania nawierzchni drogowych

Kolejną z maszyn, często bardzo trudną do zdiagnozowania, jest walec drogowy. Maszyny budowlanego tego typu charakteryzują się stosunkowo skomplikowanym układem hydraulicznym ze sporą ilością różnych podzespołów. Przykładem są pompy hydrauliczne, których walce drogowe mają naprawdę sporo.

Zadaniem walców jest równanie oraz utwardzenie podbudowy oraz asfaltu. Do utwardzenia wyróżnia się także maszyny nazywane kompaktorami, które są zwyczajnymi walcami, które wyposażone są w walce z dodatkowymi wypustkami.

Jest wiele firm produkujących walce, między innymi, CAT, Volvo, Hamm. Jednak producentem, który wyróżnia się na tle innych, zdecydowanie jest BOMAG. To właśnie walce BOMAG wyszły na prowadzenie, jeśli chodzi o jakość tego konkretnego rodzaju maszyn budowlanych.

Każdego roku zajmujemy się wieloma maszynami tego typu. Trafiały do nas walce drogowe BOMAG, CAT oraz Volvo. W firmie mamy specjalistów zajmujących się tym konkretnym typem maszyn. Dlatego jeśli z Twoim walcem jest coś nie tak, wiesz gdzie dzwonić!


Równiarki drogowe

Równiarka to maszyna przeznaczona bezpośrednio do profilowania podłoża pod nawierzchnię dróg oraz lotnisk. Poza tym stosuje się je także do mieszania materiałów drogowych, zrywania starej nawierzchni asfaltowej czy trawników oraz innych podobnych prac ziemnych.

W większości z tych maszyn zamontowane są systemy hydrauliczne zapewniające bardzo wysoką precyzję pracy. W równiarkach marki Mista stosuje się podzespoły takich producentów jak: Cummins (silniki), ZF Passsau (skrzynie), NAF (mosty napędowe), Poclain Hydraulics (napędy hydrauliczne), Bosch–Rexroth i Sauer–Danfoss (hydraulika).

Od lat zajmujemy się naprawą tych maszyn, a także równiarek drogowych marki O&K, CAT, CVC, HBM oraz BOMAG. Jeśli zdarzyła Ci się awaria tej maszyny, koniecznie do nas zadzwoń.


Rozściełacze do asfaltu

Ostatnim rodzajem maszyn drogowych, poza walcami, koparkami i równiarkami drogowymi, są rozściełacze do asfaltu. Ich zadaniem jest ułożenie oraz zagęszczenie powierzchni asfaltowej oraz asfaltobetonowej. Działanie maszyny wygląda w ten sposób, że wywrotka zasypuje kosz rozściełacza asfaltowego masą bitumiczną. W kolejnym etapie podajniki umieszczają masę pod stołem – tak nazywa się główny element roboczy tej maszyny. Szerokość nasypu, w zależności od rodzaju maszyny, zaczyna się od 2,5 m, a sięga do 5 m. Maszyna za pomocą stołu roboczego rozścieła materiał na jego całej szerokości oraz dodatkowo wstępnie go zagęszcza przed pracą walca drogowego.

Rozściełacze do asfaltu również należą do maszyn z serii tych bardziej skomplikowanych. Do ich naprawy oraz kalibracji wymaga się fachowców wyspecjalizowanych w tych konkretnych maszynach.

Nasza firma zajmuje się naprawą i regeneracją rozściełaczy do asfaltu marek Dynapac, Caterpillar, Volvo czy VÖGELE. Mamy naprawdę spore doświadczenie przy perfekcyjnej kalibracji tych maszyn drogowych. Jeśli szukasz kogoś, kto zajmie się Twoją maszyną do asfaltu, zadzwoń do nas!


0
(0)

Nasz mobilny serwis maszyn budowlanych może Ci w tym pomóc. Dzięki naszej szybkiej interwencji i serwisie na miejscu budowy, oszczędzisz czas, a co za tym idzie, również pieniądze!


Oceń naszą pracę

0
(0)

Nasze usługi


Regeneracja pomp hydraulicznych

Regeneracja pomp hydraulicznych


Regeneracja silników hydraulicznych

Regeneracja silników hydraulicznych


Regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych

Regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych


Testy podzespołów hydraulicznych

Testy podzespołów hydraulicznych


Serwis maszyn budowlanych

Serwis maszyn budowlanych


Naprawa maszyn budowlanych

Naprawa maszyn budowlanych


Naprawa siłowników hydraulicznych

Naprawa siłowników hydraulicznych


Regeneracja skrzyń biegów maszyn budowlanych

Regeneracja skrzyń biegów maszyn budowlanych


Regeneracja mostów napędowych

Regeneracja mostów napędowych


Regeneracja kolumn obrotu

Regeneracja kolumn obrotu


Regeneracja reduktorów jazdy (hydromotorów)

Regeneracja reduktorów jazdy (hydromotorów)


Regeneracja reduktorów obrotu

Regeneracja reduktorów obrotu
Zajmujemy się serwisem hydrauliki siłowej i maszyn takich producentów jak:


Maszyny

JCB, CATERPILLAR, KOMATSU, LIEBHERR, ZEPPELIN, CASE, BOBCAT, FUCHS, ATLAS, VOLVO, HITACHI, MERLO, TEREX, YANMAR, MANITOU, NEW HOLLAND, MECALAC, BOMAG, NEUSON

Pompy i silniki hydrauliczne

REXROTH, HYDROMATIK, UCHIDA, LINDE, BOSCH, NACHI, SAUER DANFOSS, PARKER, BREVINI, CASAPPA, KAWASAKI, POCLAIN, KAYABA, LIEBHERR, CATELPILLAR

Skrzynie biegów, mosty napędowe

ZF – ZAHNRAD FABRIK, ALLISON, KESSLER, CARRARO, CLARK – HURTH DANA SPICER

Oceń naszą pracę

0
(0)

Oceń naszą pracę

Oceń naszą pracę

0
(0)

BANAT
Mariusz Banat
Hydraulika Siłowa

32-733 Trzciana

Trzciana 163

NIP: 868 176 90 12

pon. – pt.: 7:00 – 17:00


Biuro Obsługi Klienta
Tel. + 48 600 203 400


biuro@banat.pl

Oceń naszą pracę