ścinkowych (harwester),
zrywkowych (forwarder, skider),
biomasa (bundler, rębak).
Tytułowe maszyny w leśnictwie służą do zrywki drewna. Ich ważną cechą jest żuraw załadowczy. Dzięki niemu maszyna nie potrzebuje dodatkowych systemów załadowczych. W lasach unika się nadmiernej ilości sprzętu ze względu na naturalny charakter tego miejsca. Dlatego producenci maszyn leśnych tworzą konstrukcje, które będą w stanie wykonać zadania bez dodatkowych urządzeń w trakcie wykonywania zlecenia.
Wielozadaniowe i specjalistyczne maszyny są niezastąpione w pracy, jednak wymagają regularnych przeglądów i doświadczonego specjalisty. Do takich maszyn produkowanych przez marki Timberjack oraz John Deere możemy zaproponować nasze usługi. Zajmujemy się niemal kompleksową naprawą maszyn ciężkich. Specjalizujemy się w hydraulice siłowej, możemy zaoferować usługi dotyczące naprawy elektryki maszyn leśnych i w wielu przypadkach zajmiemy się także ich mechaniką.
Harwestery jednochwytakowe są niezwykle ważnym elementem w pozyskiwaniu drewna podczas prac leśnych. Odgrywają one coraz większą rolę nawet w Europie. Budowa tej maszyny jest nieco podobna do koparki. Na podwoziu kołowym lub gąsienicowym umieszcza się kabinę wraz z wysięgnikiem hydraulicznym. W zależności od zapotrzebowania może on mieć większą lub mniejszą masę. W przypadku wyrębu obszernych drzew należy zastosować wysięgnik o większej masie, a jednocześnie krótszym ramieniu.
W przypadku serwisu tych maszyn leśnych należy zwrócić uwagę na bogate wyposażenie elektroniczne. Doświadczony specjalista powinien nie tylko znać się na hydraulice siłowej, która odgrywa tutaj główną rolę, ale także mieć pojęcie o elektryce, która często współgra ze wszystkimi systemami harwestra.
Zajmujemy się naprawą harwesterów takich marek jak Timberjack, Rottne czy Ponnse. Jeśli masz problem z taką maszyną leśną, zadzwoń do nas koniecznie.
Firma Banat zajmuje się wszechstronną naprawą maszyn ciężkich. Każdego miesiąca wykonujemy kilkadziesiąt napraw maszyn budowlanych, kolejowych, leśnych, komunalnych, hutniczych czy lotniczych. Jak wygląda proces naprawy?
Zwykle w pierwszej kolejności po kontakcie z klientem wysyłamy do niego nasz serwis mobilny. Więcej o tej usłudze piszemy niżej.
Kiedy uszkodzeniu ulegną podzespoły w maszynie leśnej – siłowniki hydrauliczne, pompy hydrauliczne, rozdzielacze czy hydromotory, nasz serwisant dostarcza na warsztat uszkodzony element. Zaczynamy od szczegółowej diagnozy i wyznaczenia zakresu prac oraz wyceny usługi. W tym momencie najczęściej przedstawiamy klientowi możliwe rozwiązania i wskazujemy te najkorzystniejsze według nas.
Sama regeneracja i naprawa to jedno, ale należy także wykorzystywać tylko produkty wysokiej jakości. W tym celu zamawiamy w zaprzyjaźnionej firmie uszczelnienia, które są równie świetne jak te polecane przez producentów sprzętu – przy czym nasze uszczelnienia są kilkukrotnie tańsze. Dzięki temu zyskujesz wysoką jakość w zdecydowanie niższej cenie.
Po naprawie przeprowadzamy testy podzespołów na aparaturze testowej. Dzięki temu przed montażem elementu do maszyny mamy możliwość sprawdzenia, czy podzespoły hydrauliczne są należycie naprawione i gotowe do pracy na najwyższych obrotach.
Sprawne już pompy, siłowniki czy hydromotory zostają odwiezione przez naszego serwisanta, który montuje je w maszynie oraz wykonuje niezbędną kalibrację całego układu.
W wielu przypadkach dochodzi do uszkodzenia maszyny w terenie, co wiąże się z problematycznym transportem. Czasem jest to wykonalne, jednak ze względu na koszty dużo taniej i łatwiej jest zamówić usługę serwisu mobilnego. Mobilny serwis maszyn leśnych to duże ułatwienie. Nasi specjaliści mają możliwość na miejscu wykonać proste naprawy, kalibracje układu hydraulicznego czy uszczelnić przecieki. Jest wiele sytuacji, w których takie rozwiązanie jest bardzo korzystne, bo pozwala dokończyć pracę maszyny, a dopiero później zająć się poważną naprawą.
Jeśli masz problem ze swoim harwesterem, forwardem czy skiderem, zadzwoń do nas. Nie zawiedziesz się.