Mecalac serwis


5
(4)

Serwis Mecalac – francuska siła w przemyśle maszyn ciężkich

Grupa Mecalac powstała we Francji, a sama nazwa oznacza „mechanika znad jeziora”. Nazwa nie jest przypadkowa, bowiem obok tej miejscowości leży ogromne jezioro, Lac d’Annecy, słynące z niesamowitej turkusowej wody. Misją firmy, w której od roku 1974 produkowane są maszyny budowalne, jest innowacja oraz produkcja urządzeń, które będą wielozadaniowe, maksymalnie proste w obsłudze i serwisie, a także trwałe. Sprzęt produkowany przez francuską grupę Mecalac łączy w sobie ogromny zakres możliwości oraz funkcjonalności. W skrócie: maszyny tej firmy muszą być do wszystkiego i wszędzie się sprawdzać. Sprzęty Mecalac są produkowane nie tylko pod kątem najlepszej wydajności, ale także z dbałością o środowisko. W każdej maszynie operator musi czuć się bezpiecznie i komfortowo, praca musi przebiegać szybko i sprawnie, a przy tym wszystkim natura nie może ucierpieć.

Istotnym elementem maszyn budowlanych Mecalac, a także serwisowania ich, jest fakt, że zostały wyposażone w technologię CANBUS, która zdecydowanie ułatwia serwis. Kolejnym ważnym aspektem podczas diagnozy usterki jest innowacyjne narzędzie MECADIAG. Pozwala ono szybko znaleźć przyczynę awarii, sprawdzić ogólny stan techniczny maszyny, a także przewidzieć, co w najbliższej przyszłości może wymagać pielęgnacji.

Zaletą, ale jednocześnie wadą, jest specyficzna budowa maszyn Mecalac. Są one innowacyjne i produkowane w taki sposób, aby byłby przyjazne operatorom oraz serwisantom. Jednak nietypowe rozwiązania w tych koparkach często wymagają specjalisty, który ma doświadczenie przy naprawie i serwisie tych maszyn. Hydroserwis od wielu lat zajmuje się naprawą i serwisem takich maszyn Mecalac jak:

 • koparki uniwersalne,
 • koparki kołowe,
 • koparki gąsienicowe,
 • ładowarki kołowe,
 • ładowarki obrotowe,
 • ładowarki teleskopowe,
 • ładowarki obrotowe z teleskopem.
Wielozadaniowe maszyny budowlane marki Mecalac – uniwersalne koparki kołowe

Maszyny budowlane, a przede wszystkim koparki Mecalac, uchodzą za najlepsze maszyny wielozadaniowe. Zakup takiej maszyny może być świetnym rozwiązaniem dla mniejszych firm budowlanych lub takich, które dopiero zaczynają działalność i nie mogą pozwolić sobie na zakup całego parku maszyn budowlanych. Koparki Mecalac są zaprojektowane w taki sposób, żeby mogły wykonać praktycznie każdą pracę.

Koparkoładowarki serii TLB o numerach: 830, 840, 850,870, 890 i 990 są maszynami elastycznymi, które mówiąc kolokwialnie, wykonają każdą robotę.

Ciekawym rozwiązaniem, które proponuje grupa Mecalac, są ładowarki obrotowe z teleskopem. Wyposażone są w łyżki o pojemności nawet 1,2 m3. Można wymiennie skorzystać z takich akcesoriów jak widły do palet, który uniosą palety o wadze 2,2 t na wysokość niemal 5 m. Pomocnicze układy hydrauliczne pozwalają także na montaż kosiarki, szczotki drogowej, świra, a nawet chwytaka. Te maszyny znajdują swoje zastosowania w budownictwie, w pracach drogowych, górnictwie, przy wycince lasów, a także kopalniach odkrywkowych.


Serwis Mecalac Wrocław – Gdzie szukać serwisu?

Dużym problemem przy serwisie specjalistycznych maszyn jest znalezienie serwisu, który zajmie się naprawą i zrobi to kompleksowo. Maszyny Mecalac nie są tak popularne jak CAT, JCB czy Volvo, mimo to jest ich w Polsce całkiem sporo. Szukając serwisu Mecalac w swoim rejonie, możesz spotkać się z sytuacją, w której każdy rozłoży ręce. Wtedy pozostanie już tylko autoryzowany serwis, który nie jest tani.

Nasz zakład hydrauliki siłowej może zająć się kompleksowo, od początku do końca, naprawą oraz regeneracją wszystkich elementów hydraulicznych maszyn Mecalac. Jedną z ulubionych usług naszych klientów jest w pełni wyposażony mobilny serwis marki Mecalac, w którego załodze znajdują się doświadczeni specjaliście, dobrze znający maszyny tej firmy. Jeśli zamówisz u nas tę usługę, to przyjedziemy na miejsce awarii, sprawdzimy maszynę, znajdziemy problem i przystąpimy do naprawy. Jeśli nie ma możliwości naprawy na miejscu, to wymontujemy podzespół, zawieziemy go do warsztatu Hydroserwisu i przeprowadzimy pełną naprawę. To jednak nie koniec pracy na zakładzie. Po naprawie sprawdzamy wszystkie podzespoły na naszej aparaturze do testowania, dzięki czemu wiemy, czy wszystko działa, czy uszczelniacze trzymają olej pod największym obciążeniem, czy pompa hydrauliczna, silnik hydrauliczny i rozdzielacze pracują prawidłowo. Dopiero sprawdzony, w pełni działający element, zawozimy i montujemy w maszynie. Po montażu osobiście przeprowadzamy testy już naprawionej maszyny Mecalac, przeprowadzamy kalibrację, następnie prosimy operatora, aby sprawdził, czy maszyna działa jak należy. Jeśli jest pełna akceptacja, spisujemy protokół końcowy i dopiero w tym momencie, kiedy jesteśmy absolutnie pewni, że wszystko jest ok, kończymy swoją pracę. Mimo to na nasze usługi udzielamy 6 miesięcy gwarancji, w trakcie których, jeśli coś jest nie tak, przyjeżdżamy i wykonujemy wszystkie czynności serwisowe związane z naprawianym elementem za darmo.
Koparki kołowe, koparki gąsienicowe, ładowarki, koparki kolejowe – Mecalac 714 serwis

Hydroserwis zajmuje się naprawą i regeneracją następujących podzespołów hydraulicznych:

 • regeneracja pomp hydraulicznych,
 • regeneracja silników hydraulicznych,
 • naprawa siłowników hydraulicznych,
 • regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych,
 • regeneracja mostów napędowych,
 • naprawa zmienników momentu obrotowego,
 • dokładna diagnoza zepsutych elementów hydrauliki siłowej,
 • testy podzespołów hydraulicznych.

Oceń naszą pracę

5
(4)

BANAT
Mariusz Banat
Hydraulika Siłowa

32-733 Trzciana

Trzciana 163

NIP: 868 176 90 12

pon. – pt.: 7:00 – 17:00


Biuro Obsługi Klienta
Tel. + 48 600 203 400


biuro@banat.pl

Oceń naszą pracę