Naprawa maszyn budowlanych


5
(23)
Serwis maszyn budowlanych volvo

Volvo

Serwis maszyn budowlanych volvo

Volvo

Serwis maszyn budowlanych mecalac

Mecalac

Serwis maszyn budowlanych mecalac

Mecalac

Serwis maszyn budowlanych liebherr

Liebherr

Serwis maszyn budowlanych liebherr

Liebherr

serwis maszyn budowlanych JCB

JCB

serwis maszyn budowlanych JCB

JCB

serwis maszyn budowalnych komatsu

Komatsu

serwis maszyn budowalnych komatsu

Komatsu

Serwis maszyn budowlanych CAT

Caterpillar

Serwis maszyn budowlanych CAT

Caterpillar

Yanmar

Yanmar

Bomag

Bomag

Doosan

Doosan

Case

Case



Hydroserwis – naprawa hydrauliki siłowej maszyn budowlanych, rolniczych, kolejowych, górniczych

Każde przedsiębiorstwo, które wykonuje zlecenia za pomocą ciężkich maszyn budowlanych, górniczych, kolejowych czy rolniczych wie, jak ważna jest współpraca z odpowiednim serwisem. Kompleksowość usług, które serwis posiada w swojej ofercie, pozwoli nie tylko na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy, ale także stresu i nerwów. Nie ma nic gorszego niż opóźnienia na budowie, które spowodowane są awarią ciężkiego sprzętu. Nad głową wisi nie tylko konieczność znalezienia serwisu, ale także koszty naprawy, do których mogą dołączyć kary umowne za niedotrzymanie terminów. Hydroserwis to firma, której dewizą jest kompleksowość, terminowość oraz gwarancja dobrze wykonanej pracy. Niczego nie zostawiamy przypadkowi i zajmujemy się naprawą maszyn od początku do końca. W ofercie naszej firmy znajdziesz usługi takie jak:

 • regeneracja pomp hydraulicznych,
 • regeneracja silników hydraulicznych,
 • naprawa siłowników hydraulicznych,
 • regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych,
 • regeneracja mostów napędowych,
 • naprawą zmienników momentu obrotowego,
 • dokładna diagnoza zepsutych elementów hydrauliki siłowej,
 • testy podzespołów hydraulicznych.





Regeneracja pomp hydraulicznych. Dlaczego regularne serwisowanie maszyn jest tak ważne?

Wiele osób uważa, że dzięki braku regularnych przeglądów maszyn zaoszczędzi pieniądze. Skoro sprzęt działa i nic mu nie dolega, to po co płacić za serwisowanie? Rzeczywistość wygląda jednak zupełnie inaczej. Maszyny budowlane, rolnicze, kolejowe czy górnicze mają skomplikowaną budowę i składają się z setek, jeśli nie tysięcy, mniejszych i większych elementów. Jeśli dojdzie do usterki jednego z nich i zostanie ona wykryta podczas przeglądu maszyny, wtedy naprawa będzie szybka i niedroga. W przypadku braku serwisowania, ta mała usterka zamieni się w większe uszkodzenie kolejnego elementu, a tu już o krok od awarii, która unieruchomi maszynę na wiele dni, co będzie wiązało się ze stratami firmy oraz droższą naprawą zepsutej części, a czasem jeszcze droższą jej wymianą. Idealnym przykładem do zobrazowania tego problemu jest pompa hydrauliczna. Pompa hydrauliczna to jeden z kluczowych podzespołów każdej dużej maszyny. Działa ona od włączenia urządzenia do momentu jego wyłączenia, przez co jest mocno eksploatowana i narażona na częste awarie. Dzięki serwisowaniu maszyny możliwe jest wczesne wyłapanie uszkodzeń i regeneracja pomp hydraulicznych. W przypadku dużej awarii, której pierwszych oznak nikt nie sprawdził, może zaistnieć konieczność wymiany pompy hydraulicznej, a to kosztuje o wiele więcej niż jej regeneracja.


Naprawa siłowników hydraulicznych

Siłowniki hydrauliczne to ten element maszyn, który odpowiada za podnoszenie i opadanie łyżki w koparce czy skrzyni wywrotki. Chociaż na pierwszy rzut oka jego budowa wydaje się prosta, to prawda jest zupełnie inna. Siłownik hydrauliczny składa się aż z 15 elementów, wśród których możemy wymienić:

 • ucho dna siłownika,
 • dno siłownika,
 • pierścień prowadzący tłok,
 • uszczelnienie tłokowe,
 • tłok,
 • uszczelnienie dławnicy względem cylindra,
 • pierścienie prowadzące tłoczysko,
 • uszczelnienie dławicowe,
 • uszczelka tłoka względem tłoczyska,
 • cylinder,
 • tłoczysko,
 • uszczelnienie buforowe,
 • pierścień zgarniający,
 • dławica,
 • ucho tłoczyska z łożyskiem wahliwym.

Jak widać naprawa siłowników hydraulicznych wcale nie jest prostym zadaniem, a do jego wykonania potrzebny jest fachowiec, który zna się na rzeczy. Tutaj nie wystarczy młotek i śrubokręt, potrzebne jest przede wszystkim doświadczenie i wiedza, które nasi wykwalifikowani pracownicy posiadają.






Regeneracja silników hydraulicznych

Zasada działania silników hydraulicznych jest prosta – mają one wprawić ciecz w układzie w ruch, co umożliwi poruszanie się poszczególnych części maszyny. Silniki hydrauliczne znajdują zastosowanie w wielu branżach i, podobnie jak pompy hydrauliczne, narażone są na wyeksploatowanie oraz poważne awarie. Regeneracja silników hydraulicznych to ratunek przed ogromnymi kosztami, jakie trzeba ponieść w przypadku konieczności wymiany tego podzespołu.

Regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych

Rozdzielacze hydrauliczne mają za zadanie kierować cieczą znajdującą się w układzie systemu hydrauliki siłowej oraz zabezpieczać pompę hydrauliczną przed obciążeniami, do których może dojść w momencie przerwy w dostarczaniu cieczy. Najczęstszym powodem awarii są uszczelniacze, które w większości przypadków wymagają wymiany.


Mobilny serwis maszyn budowlanych – szybka pomoc na miejscu awarii

Jedną z ulubionych usług wśród naszych klientów jest mobilny serwis maszyn budowlanych. Mobilny serwis maszyn to zespół specjalistów, wyposażonych w zestaw niezbędnych narzędzi, którzy docierają na miejsce awarii i pomagają od razu się z nią uporać. Fachowcy po dotarciu na miejsce wykonują diagnozę maszyny w celu ustalenia miejsca awarii. Jeśli istnieje taka możliwość to na miejscu wykonują demontaż uszkodzonej części, naprawiają ją, ponownie montują oraz przeprowadzają testy maszyny w jej naturalnych warunkach pracy, aby mieć pewność, że wszystko działa w stu procentach sprawnie. W przypadku, kiedy awaria jest duża lub demontaż uszkodzonego elementu nie jest możliwy do przeprowadzenia w warunkach polowych, mobilny serwis dostarcza maszynę na warsztat, gdzie wykonywane są poszczególne etapy: szczegółowa diagnoza maszyny w celu ustalenia, czy nie występują dodatkowo mniejsze usterki; demontaż części i jej regeneracja lub wymiana; testy naprawionego podzespołu oraz jego montaż; ponowne testy całej maszyny w warunkach maksymalnie zbliżonych do tych, w jakich sprzęt pracuje na co dzień. Bardzo ważną rzeczą, o której musimy koniecznie wspomnieć, jest to, że Hydroserwis zawsze stara się wykonać regenerację uszkodzonego elementu, tak aby klient nie poniósł niepotrzebnie ogromnych kosztów wymiany, która wykonywana jest tylko w ostateczności.

Serwis Volvo, CAT, Liebherr, JCB, Komatsu, Mecalac

Maszyny budowlane światowych marek, takich jak CAT, Volvo, Komatsu, Liebherr czy Mecalac charakteryzują innowacyjnością rozwiązań i trwałością docenianą przez fachowców z branży budowlanej, i nie tylko. Aby móc szybko, sprawnie, kompleksowo i profesjonalnie naprawiać maszyny tych światowych potęg, potrzebna jest odpowiednia wiedza i doświadczenie. Firma Hydroserwis ma w swoich szeregach wyspecjalizowanych serwisantów, którzy znają poszczególne marki na wylot – wiedzą, jak zbudowane jest wnętrze maszyny, gdzie najczęściej występują awarie i jak najskuteczniej je naprawić. Dzięki temu jesteśmy w stanie jeszcze szybciej i dokładniej wykonać wszelkie naprawy i regeneracje maszyn budowlanych.



Oceń naszą pracę

5
(23)

BANAT
Mariusz Banat
Hydraulika Siłowa

32-733 Trzciana

Trzciana 163

NIP: 868 176 90 12

pon. – pt.: 7:00 – 17:00


Biuro Obsługi Klienta
Tel. + 48 600 203 400


biuro@banat.pl

Oceń naszą pracę