Naprawa pomp hydraulicznych – cennik. Wycena oraz etapy regeneracji elementów hydraulicznych

6 kwietnia 2020

Gdy stajesz przed problemem awarii maszyny budowlanej, nie ważne czy będzie to koparka, spycharka czy dźwig, zawsze pojawia się pytanie, ile będzie kosztować naprawa maszyny budowlanej. W naszym serwisie nie ukrywamy kosztów. Zawsze jesteśmy fair wobec naszych klientów i jasno przedstawiamy cenę renowacji. Oczywiście jeśli na daną chwilę możemy dokładnie stwierdzić, co wymaga regeneracji lub kompleksowej naprawy.

Poniżej opisujemy jedną z ostatnich usług, którą wykonaliśmy. Usługa dotyczyła kompletnej naprawy zestawu pomp hydraulicznych. Dokładnie chodzi o następujące podzespoły:

  • Pompa Rexroth A10VG45 HW1/10L – NSC10F014S

  • Pompa Sauer Danfoss HRL – 057BLS2220NN

W pierwszej kolejności należało omówić z klientem szczegóły zamówienia. Przed każdą usługą firma Hydroserwis pobiera zaliczkę w wysokości 30%. Tak było i w tym przypadku. Klient zostaje poinformowany, że pozostała należność będzie do zapłaty po zakończeniu naprawy lub przy odbiorze.
Termin realizacji od momentu założenia zamówienia, to 6–9 dni. Doskonale wiemy, jak ważny jest czas w momencie, kiedy najważniejsza maszyna budowlana nie działa i cała budowa stoi. Hydroserwis podchodzi do każdego zamówienia indywidualnie. Robimy wszystko, żeby jak najszybciej oddać w pełni sprawną maszynę.

Każda przeprowadzona usługa w naszym serwisie podlega gwarancji. W tym wypadku na usługę naprawy wcześniej wymienionych pomp hydraulicznych, gwarancja przewidziana jest na okres 6 miesięcy.

Przed przystąpieniem do pracy wyceniliśmy całą usługę jednostkowo, tak aby klient dokładnie wiedział, ile i za co płaci.


Lp. Wyszczególnienie Cena netto PLN
1. Naprawa pompy hydraulicznej nr 1

Pompa Rexroth A10VG45 HW1/10L – NSC10F014S

3 200,00
2. Uszczelnienie pompy zębatej do pompy nr 1 800,00
3. Naprawa pompy hydraulicznej nr 2

Pompa Sauer Danfoss HRL – 057BLS2220NN

7 680,00
RAZEM: 11 680,00

Termin realizacji: 6–9 dni roboczych od daty otrzymania zamówienia.

Forma płatności: zaliczka w wysokości 30%, pozostała kwota w dniu zakończenia zlecenia.

Gwarancja: 6 miesięcy na przeprowadzony zakres naprawy.

Zakres naprawy:

Demontaż na stanowisku, mycie i weryfikacja.W pierwszej kolejności po przyjęciu maszyny należy zdemontować podzespół, dokładnie go umyć i zweryfikować wstępnie problem. Weryfikacja docelowa odbywa się na stanowiskach przeznaczonych do sprawdzania podzespołów hydraulicznych, a w tym przypadku pompy hydraulicznej.


Weryfikacja pomp hydraulicznych

Podczas weryfikacji dokładnie sprawdzamy wszystkie parametry pompy hydraulicznej. Podstawową czynnością jest sprawdzenie szczelności pompy hydraulicznej. Jest to najczęstszy powód awarii, a podczas regeneracji zawsze trzeba zadbać o komplet nowych uszczelniaczy.

Naprawa pompy hydraulicznej nr 1

Pompa Rexroth A10VG45 HW1/10L – NSC10F014S

Podczas weryfikacji pompy hydraulicznej numer 1 okazało się, że wymaga ona kompleksowej naprawy. Urządzenia hydrauliczne są bardzo dokładnymi mechanizmami i niektóre ich elementy muszą być dopasowane co do mikrometra! Nie ma tutaj mowy o żadnych pomyłkach i wykonywaniu naprawy na raty. Podzespoły poddawane regeneracji są przywracane do stanu, który zagwarantuje bezawaryjność podczas ciężkich prac na kolejne miesiące.

Na nowe wymieniono:

– komplet uszczelnień,

– komplet łożysk,

– haczyki kołyski,

– panewki kołyski.

Regeneracja uszkodzonych powierzchni (stopnień uszkodzenia pozwala na regenerację):

– tłoczki,

– kołyski,

– płyta sterująca,

– cylinder,

– wałek,

– separator.

Montaż wykonany na stanowisku.

Podczas wykonywania usługi naprawy pompy hydraulicznej ważne jest to, czy powierzchnie, które wymagają regeneracji, nadają się do jej przeprowadzenia. W części przypadków są na tyle zużyte, że pozostaje tylko wymiana. W tym konkretnym przypadku udało się uniknąć sporych kosztów przywracając właściwe parametry wymienionych wyżej części.
Naprawa pompy hydraulicznej nr 2

Pompa Sauer Danfoss HRL – 057BLS2220NN

Podobna sytuacja z naprawą i regeneracją elementów pompy hydraulicznej była i w tym przypadku. Spora część uszkodzonych elementów pozwalała na regenerację pompy hydraulicznej, dzięki czemu klient uniknął kosztów wymiany ich na nowe części. Wymiana jest zawsze ostatecznością, w naszym warsztacie zawsze robimy wszystko co w naszej mocy, aby przeprowadzić regenerację. Na wymianę decydujemy się tylko w beznadziejnych przypadkach, kiedy regeneracja elementów hydraulicznych byłaby niemożliwa.

Na nowe wymieniono:

– komplet uszczelnień,

– komplet łożysk,

– komplet tłoczków.

Regeneracja uszkodzonych powierzchni (stopnień uszkodzenia pozwala na regenerację):

– kołyski,

– wałek,

– separator,

– tuleja kulista.

Montaż na stanowisku.

Sprawdzenie na stacji diagnostycznej – testy pod kątem sprawdzenia:

– przecieków wewnętrznych,

– przecieków zewnętrznych,

– stopnia sprawności,

– testy pod obciążeniem.


Ostatnim elementem podczas naprawy i regeneracji elementów hydrauliki siłowej, a w tym przypadku pomp hydraulicznych, jest sprawdzenie, czy wszystko działa jak należy. W pierwszej kolejności sprawdzamy czy cały mechanizm po wymianie uszczelniaczy jest całkowicie szczelny. Całość sprawdzamy skrupulatnie i szukamy nie tylko wycieków zewnętrznych, ale także wewnętrznych. Nawet drobna nieszczelność może spowodować w przyszłości duży problem, dlatego zawsze weryfikujemy to dwa razy i dopiero kiedy zyskamy absolutną pewność, że urządzenie się w stu procentach szczelne, przechodzimy do kolejnych testów.

Kolejne testy przeprowadzamy pod kątem stopnia sprawności pompy hydraulicznej, a w następnej kolejności wykonujemy testy pod obciążeniem. Obciążenie jest dobrane w taki sposób, aby równało się (lub było nieco większe) z tym, z którym maszyna budowlana zmaga się na co dzień. Kiedy zyskamy absolutną pewność, że już nic nie wymaga żadnych poprawek ani kalibracji, kończymy usługę całość potwierdzając fakturą oraz gwarancją na kolejnych 6 miesięcy.


Oceń naszą pracę

BANAT
Mariusz Banat
Hydraulika Siłowa

32-733 Trzciana

Trzciana 163

NIP: 868 176 90 12

pon. – pt.: 7:00 – 17:00


Tel. + 48 600 203 400

biuro@banat.pl

BANAT Oddział Warszawa

03-893 Warszawa

Bukowiecka 92
Tel. + 48 532 430 090

warszawa@banat.pl

Oceń naszą pracę