Odbudowa maszyn budowlanych – nowa maszyna w niskiej cenie


5
(8)

W ostatnim czasie bardzo trudno jest o zakup maszyny. Warto zaznaczyć, że trudno jest kupić zarówno używaną maszynę, jak i taką prosto od dealera. Na te drugie trzeba czekać nawet i pół roku, a to oznacza jeden stracony sezon. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim od kilku lat planuje bum budowlany, który nawet podczas pandemii koronawirusa nie zatrzymał się na minutę, a wszystkie prace były realizowane. Oczywiście, ogromny popyt na maszyny, na serwis i naprawy sprawił, że rynek zaczął niedomagać. W tym momencie trudno o dobrą używaną maszynę budowlaną, a na nowe trzeba czekać. Jak z tego wybrnąć?

Jednym z najlepszych sposobów jest generalny remont sprzętu. Czy to minikoparka, koparka, ładowarka czy inny sprzęt budowlany, możemy wykonać perfekcyjny remont. Zajmujemy się kompleksową odbudową maszyn – nie tylko budowlanych, ale także kolejowych, tych używanych na złomowiskach czy do wyrębu lasów, jak harwestery.

Dlaczego odbudowa maszyn budowlanych ma sens? Jest kilka powodów. Pierwszym z nich są oczywiście koszty. Oddając nam sprzęt marki Caterpillar, JCB, Volvo, Liebherr czy innych producentów, po naprawie klient otrzymuje maszynę budowlaną, która jest niemal taka sama, jaka wyjechała od producenta lata temu. Kompleksowo zajmiemy się całym układem hydraulicznym, wykonamy lakierowanie, testowanie i naprawę elektryki, wymianę obicia siedzenia, wymiany manetek i podejmiemy się wszystkich innych czynności, których wymaga maszyna. Jednym słowem – jeśli klient zostawi u nas maszynę, otrzyma niemal nowy sprzęt, w cenie dużo niższej niż oferowanej na tę chwilę przez producentów maszyn. Dodatkowo pamiętajmy, że wiele maszyn sprzed 10 lat może pochwalić się dużo lepszą trwałością, tak więc jeśli klient ma maszynę, która jest mocna i mało awaryjna, może okazać się, że nowa koparka czy minikoparka okaże się dużo gorszym rozwiązaniem nie tylko pod kątem finansowym, ale także pod kątem jakości pracy i trwałości samej maszyny.

Drugą ogromną zaletą jest także fakt, że odbudowa potrwa znacznie krócej niż czekanie na nowy sprzęt. Często spotykamy się z sytuacją, w której firma ma tylko jedną taką maszynę i oddanie jej do naprawy powoduje przestój. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest wynajem innej maszyny na czas odbudowy. Docelowo koszty naprawy razem z ceną wynajmu i tak nie będą wyższe niż zakup nowego sprzętu, a dodatkowo klient będzie miał możliwość pracy na innym sprzęcie.


Jak wygląda proces odbudowy maszyny budowlanej?

Proces odbudowy maszyny wygląda niemal tak samo, jak na hali produkcyjnej JCB czy CAT, tylko w odwrotną stronę. W pierwszej kolejności wykonujemy weryfikację i oględnie sprawdzamy, co może być nie tak i jakie bolączki ma maszyna. Ten proces jest bardzo istotny, a często wydaje się niezrozumiały. Spiesząc z wyjaśnieniem, zdradzimy, że układ hydrauliczny jest systemem, który pracuje zależnie od siebie i każdy jeden podzespół ma wpływ na inny. Mimo że podczas odbudowy maszyna jest rozbierana na części pierwsze, to wcześniejsza diagnostyka pozwala nam określić, gdzie są największe problemy, i wskazuje nam miejsca, gdzie szczególnie należy sprawdzić, co problemy powoduje.

Kolejny etap pracy to oczywiście demontaż. Zarówno maszyna, jak i jej wszystkie podzespoły są rozbierane na części pierwsze. Każda jedna pompa, silniki czy rozdzielacz są demontowane i regenerowane lub, w przypadku dużych uszkodzeń, wymieniane na nowe.


Estetyka to również bardzo ważna sprawa. Dobrze jest mieć maszynę w pełni sprawną, jednak operator pracując w nowej maszynie, czuje się znacznie lepiej. Tak więc dbamy o wszystkie elementy, które wymagają odnowienia, tak aby maszyna w przyszłości wyglądała jak salonowa sztuka.

Po kompletnej naprawie maszyn budowlanych i ich złożeniu przychodzi czas na testy. Zawsze weryfikujemy maszynę pod każdym kątem i na pełnym obciążeniu, aby sprawdzić, czy wszystko zostało wykonane, jak należy. Jeśli okaże się, że coś wzbudza nasze zastrzeżenia w najmniejszym stopniu, maszyna jest ponownie rozbierana w poszukiwaniu problemu.

Kiedy maszyna jest gotowa, przekazujemy ją operatorowi do weryfikacji. W końcu ktoś, kto pracował na niej kilka lat, ma największą wiedzę o tym, jak powinna działać. Jeśli weryfikacja jest pozytywna, oddajemy maszynę klientowi wraz z gwarancją na wszystkie podzespoły.
Serwis, gwarancja i jakość części zamiennych

Istotny elementem współpracy z nami jest fakt, że firma BANAT ma mocno rozwinięty segment mobilnego serwisu maszyn budowlanych. Czemu jest to tak ważne? Przede wszystkim dlatego, że jeśli z maszyną powstaną jakieś problemy, nawet po terminie gwarancyjnym, każdy nasz stały klient ma pierwszeństwo z terminem przyjazdu, a także dodatkowy rabat na nasze usługi. Funkcjonuje to podobnie jak w przypadku nowych samochodów – nie działa, więc serwis się tym zajmie. U nas doświadczysz tego samego!

Odbudowa maszyn budowlanych to sposób na nową i trwałą maszynę. Jednak jest pewne „ale”– wszystko musi zostać wykonane przez doświadczony zespół, który wie, co robi, wie, jak maszyna powinna działać, a, co ważne, naprawa jest przeprowadzona na oryginalnych i sprawdzonych częściach. Wiele części zamiennych nie nadaje się do użytkowania. W szczególności uszczelnienia techniczne, które często są wykonane z materiału niewłaściwego do danej pracy. Nasza firma ma możliwość wykonania każdego rodzaju uszczelnień technicznych z najwyższej jakości materiałów, które zdecydowanie zdadzą egzamin. Jesteśmy także w stałym kontakcie ze specjalistami od uszczelnień technicznych, którzy ciągle udoskonalają swoje produkty i wynajdują nowe, lepsze oraz trwalsze rozwiązania.Weryfikacja, wycena, czas realizacji

Wycena odbudowy maszyny budowlanej jest stosunkowo trudna. Zarówno naprawa, jak i cena będą różne w zależności od modelu, marki, rodzaju maszyny oraz ilości pracy. Zwykle tego typu zlecenia na odbudowę wyliczamy na podstawie roboczogodzin, a ich stawkę klient poznaje na samym początku. Na podstawie innych zleceń możemy wstępnie oszacować, jaki będzie czas naprawy, i jaki mniej więcej będzie jej koszt. Pamiętajmy jednak, że nawet w najbardziej kryzysowych sytuacjach, gdzie pracy jest naprawdę dużo, a sama odbudowa pochłonie sporo czasu, ostateczna cena i tak będzie niższa niż koszt zakupu nowej maszyny!

Podobnie jak w przypadku kosztów, czas usługi również będzie różny. Jednak znowu porównując to do kupna nowej maszyny i oczekiwania na nią – czas naprawy maszyn i tak będzie krótszy, nawet w przypadku, kiedy musimy szukać nowych podzespołów, bo regeneracja będzie nieopłacalna.
Jakie maszyny odbudowujemy? CAT, JCB, Liebherr, Volvo, Komatsu

Jednym z pierwszych pytań, jakie pada od klienta w rozmowie, jest to, czy odbudowujemy maszyny Caterpillar, czy naprawiamy JCB, czy mamy specjalistów od Liebherra i Volvo. Firma BANAT zajmuje się naprawą wszystkich maszyn budowlanych. Zatrudniamy u siebie specjalistów, którzy znają bolączki maszyn niemal każdej marki, nawet maszyn Mecalaca, do których trudno znaleźć specjalistę.

Każdego miesiąca wykonujemy serwis kilkudziesięciu maszyn budowlanych – od niemieckiego Liebherra po amerykańskiego CAT-a. Niemal wszystkie naprawy kończą się pełnym sukcesem, a wyjazdy na reklamację są pojedynczymi przypadkami na przestrzeni całego roku.


Odbudowa i naprawa koparek, minikoparek, koparkoładowarek

Podobnie jak w przypadku marek maszyn budowlanych, możemy wykonać odbudowę wielu rodzajów maszyn. Trudno nam w tym momencie napisać, co tak naprawdę możemy zrobić, bo wiele zależy od dostępności części, momentu sezonu, liczby wykonywanych usług na daną chwilę i potrzeb naszych klientów.

Dlatego jeśli zależy Ci na odbudowie maszyny lub szukasz firmy, która zadba o Twoje maszyny CAT, JCB, Volvo, Komatsu, Liebherr, Takeuchi, Kubota i inne, napisz do nas, a my przedstawimy Ci ofertę, wstępny termin i możliwe rozwiązania!


Oceń naszą pracę

5
(8)

BANAT
Mariusz Banat
Hydraulika Siłowa

32-733 Trzciana

Trzciana 163

NIP: 868 176 90 12

pon. – pt.: 7:00 – 17:00


Biuro Obsługi Klienta
Tel. + 48 600 203 400


biuro@banat.pl

Oceń naszą pracę