Regeneracja mostów napędowych


4.9
(28)

Co to jest most napędowy?

Most napędowy to mechanizm, który ma za zadanie przekazać napęd z układu na koła jezdne. Prosta definicja, która kryje w sobie wiele niuansów. Most napędowy, lub dyferencjał jak jest nazywany, przekazuje zwielokrotniony moment obrotowy przez skrzynię biegów na oś kół. Dyferencjał jest jednym z najbardziej obciążonych podzespołów w całej maszynie. Nie ważne czy będzie to maszyna budowlana, czy maszyna rolnicza, zasada działania jest taka sama.

Warto sobie wyobrazić widok, kiedy silnik wykonuje 4000 obrotów na minutę, a most napędowy musi wykonać zwielokrotnioną ilość obrotów przez skrzynię biegów! O części wystawione na tak duże obciążenia należy odpowiednio zadbać i możliwe jak najczęściej przekazywać je na usługi serwisowe!

Mosty napędowe dzielą się na kilka rodzai. W zależności od podziału mogą to być mosty napędowe: tylne, środkowe, przednie, sztywne lub z niezależny zawieszeniem kół.


Most napędowy zbudowany jest z:

 • przekładni głównej
 • mechanizmu różnicowego
 • półosi napędowej
 • zwolnicy
 • piasty kół
 • obudowyJeśli drgania w pojeździe zaczynają przenosić się na całą karoserię, może to być ostatni dzwonek przed całkowitym zniszczeniem mechanizmu.

Pamiętaj, że jak w większości elementów mechanicznych, i tutaj kluczową rolę pełni smar. Bez odpowiedniego smarowania w każdym elemencie powstają luzy, które bezpośrednio skutkują unieruchomieniem maszyn budowlanych i rolniczych.


Regeneracja mostów napędowych

Regeneracja mostów napędowych, jak i każda inna naprawa, musi zacząć się od szczegółowego sprawdzenia całego mechanizmu. W pierwszej kolejności, należy odnaleźć te elementy które wymagają naprawy. Wymiana to jednak ostateczność. Zawsze dbamy o to, aby każda naprawa trwała możliwie jak najkrócej i kosztowała najmniej. Wymiana elementów jest zawsze droższa niż naprawa, o ile ta ostatnia jest możliwa. Naszym zadaniem jest sprawdzenie tego i wykonanie jak najkorzystniejszego kosztorysu dla klienta!

Zawsze warto stawiać na regenerację! Pozwoli Ci ona zaoszczędzić pieniądze i czas, który często ma większą wartość od tych gotówki. Wymiana to ostateczność i zawsze będzie na nią czas.

Najczęstszym powodem uszkodzenia jest olej – jego brak lub stary olej z opiłkami metali, które bezpośrednio powodują zniszczenie mechanizmu. W pierwszej kolejności sprawdzamy wszystkie miejsca narażone na przecieki. Dokładnie sprawdzamy stan uszczelnienia wszystkich części oraz stan samego oleju. Są to dwa najczęstsze problemy mostów napędowych.

Czasem potrzeba większej ingerencji. Auto, maszyna budowlana czy rolnicza, może być zaniedbana, a tym samym uszkodzenia mogą być poważniejsze. Zwłaszcza podczas pracy w ciężkich warunkach możesz spowodować poważniejsze uszkodzenia.

Po wymianie każdego uszkodzonego elementu dokładnie sprawdzamy napięcie łożysk, regulujemy przekładnię oraz wprowadzamy wszystkie korekty ustawienia.

Firma Hydrosystem jest wyposażona w mobilny serwis maszyn budowlanych.

Dzięki temu możemy bardzo szybko interweniować niemal w całej Polsce.

Firma Hydrosystem jest wyposażona w mobilny serwis maszyn budowlanych. Dzięki temu możemy bardzo szybko interweniować niemal w całej Polsce. Miasta, które głównie obsługujemy to Wrocław, Opole, Kraków, Warszawa, Kielce oraz wiele innych.

Głównie działamy w województwach:

 • Śląskim
 • Dolnośląskim
 • Opolskim
 • Małopolskim
 • Kieleckim
 • Mazowieckim

Nie znalazłeś swojego rejonu na liście, a zależy Ci na szybkiej pomocy? Zadzwoń! Może uda nam się coś poradzić na Twój problem!

Mobilny serwis prowadzi usługi naprawy maszyn budowlanych i wszystkich systemów hydrauliki siłowej. Posiadamy wszystkie niezbędne narzędzia, aby naprawa uszkodzonego elementu odbyła się na miejscu, w możliwie najkrótszym czasie!


Oceń naszą pracę

4.9
(28)

BANAT
Mariusz Banat
Hydraulika Siłowa

32-733 Trzciana

Trzciana 163

NIP: 868 176 90 12

pon. – pt.: 7:00 – 17:00


Biuro Obsługi Klienta
Tel. + 48 600 203 400


biuro@banat.pl

Oceń naszą pracę