Regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych


4.5
(40)

Do czego służą rozdzielacze hydrauliczne

Jak sama nazwa mówi, rozdzielacz to mechanizm kierujący. Są one niezbędnym elementem każdego systemu hydrauliki siłowej. Rozdzielacze hydrauliczne to bloki, których jednym z zadań jest kierowanie cieczą znajdującą się w układzie.

Nie jest to jednak ich jedyne zadanie. Kolejnym, niezmiernie ważnym powodem, aby zadbać o poprawne działanie rozdzielaczy hydraulicznych, jest to, że służą one w formie zabezpieczenia pompy przed przeciążeniami, do których może dojść w momencie przerwy w dostarczaniu medium (cieczy). Dodatkowo opisywany zawór pozwala na sterowanie położenia pompy w układzie hydraulicznym.

Rozdzielacze hydrauliczne dzieli się na trzy rodzaje

  1. Gniazdowe
  2. Suwakowe
  3. Rozdzielacze obrotowe

Zadania każdego z nich są niemal identyczne, zaś z wyglądu różni je tylko nieco inna obudowa. Suwakowe rozdzielacze hydrauliczne są najdłużej znane i właśnie je stosuje się w większości dostępnych na rynku maszyn. Tutaj całą pracę wykonuje suwak, który porusza się wewnątrz cylindra. Suwakiem steruje się elektrycznie, hydraulicznie lub mechaniczne. Jego zadanie to otwieranie lub zamykanie przepływu cieczy. Regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych tego typu zwykle skomplikowana i czasochłonna. Regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych, jak i regeneracja pompy hydraulicznej, bardzo często kończy się na wymianie kompletu uszczelniaczy, które są najczęstszym powodem awarii.

Gniazdowe rozdzielacze hydrauliczne są niemal takie same, jak suwakowe, różni je tylko element odpowiadający za ruch cieczy. Zamiast suwaka zastosowano tutaj kulkę połączoną ze sprężynami. Rozdzielacze obrotowe wyposażone są w stożek z wydrążonymi kanałami.

Rozdzielacze można również podzielić na takie z jednym blokiem (monoblokowe), które są wstanie wytrzymać dużo większe przeciążenie oraz blokowe, które mają tych bloków więcej.
Podzielić je również można na rozdzielacze hydrauliczne jedno- dwu- i wielosekcyjne oraz takie, które są sterowane ręcznie, hydraulicznie lub elektrycznie.

Etapy regeneracji rozdzielaczy hydraulicznych

Naprawa hydrauliki silowej wymaga pewnego podejścia. Naprawa rozdzielaczy hydraulicznych zawsze zaczyna się od dokładnych oględzin, sprawdzenia stanu zużycia wszystkich mechanizmów i odnalezienia miejsca awarii. Nie ważne czy problem dotyczy regeneracji rozdzielaczy hydraulicznych, czy temat to regeneracja pomp hydraulicznych. Kluczem do sukcesu jest dokładna diagnoza i odszukanie wszystkich elementów i części wymagających naprawy.

Po zlokalizowaniu problemu należy go rozwiązać. Hydroserwis zawsze podchodzi do problemu od strony klienta. Zawsze staramy się wykonać usługę możliwie jak najszybciej z możliwie jak najniższym kosztem. Serwis na miejscu posiada elementy wymienne i zestawy naprawcze niemal do wszystkich znanych marek. Dzięki temu cały proces przebiega szybko i sprawie.

Serwis i regeneracja urządzeń hydrauliki siłowej, naprawa pomp hydraulicznych, rozdzielaczy oraz innych elementów maszyn rolniczych i budowlanych, nie kończy się tylko na naprawie. Wymianę czy naprawę podzespołów maszyny należy zakończyć poprzez dokładne sprawdzenie, czy wszystko działa jak należy!


Nasz serwis ma wszystkie niezbędne narzędzia i maszyny, aby dokładnie sprawdzić elementy hydrauliki siłowej. Do dyspozycji mamy również mobilny serwis maszyn budowlanych i rolniczych. Nasze samochody są zaopatrzone w części i narzędzia wszelkiego zapotrzebowania. Naprawę części i innych usług nasz mobilny serwis świadczy na terenie całego śląska, małopolski a nawet okolicy Kielc. Bardzo często odwiedzamy takie miasta jak Kraków, Katowice, Nowa Ruda, Kielce, Bytom, Wrocław, Opole oraz wiele innych.
Naprawa rozdzielaczy hydraulicznych to tylko jedna gałąź naszej firmy. Zapewniamy naprawy i wymianę wszelkiego rodzaju części do układów hydrauliki siłowej!

Naprawiane przez nas podzespoły pracują w maszynach producentów takich jak Caterpillar, JCB, Liebherr, Atlas, Terex, Mecalac, Manitou, Volvo, Case, Claas, New Holland, Linde.

Oceń naszą pracę

4.5
(40)

BANAT
Mariusz Banat
Hydraulika Siłowa

32-733 Trzciana

Trzciana 163

NIP: 868 176 90 12

pon. – pt.: 7:00 – 17:00


Biuro Obsługi Klienta
Tel. + 48 600 203 400


biuro@banat.pl

Oceń naszą pracę