BANAT Sp. z o.o. Łąkta Górna 534

Łąkta Górna 534

32-731 Żegocina

tel: +48 600 203 400

biuro@banat.pl

pon-pt 7-15

Zobacz jak działamy:

1

krok 1

Wybierz wygodną formę dostawy:

  • Dostarcz do nas samodzielnie
  • Zadzwoń — zamówimy za Ciebie kuriera i ustalimy dogodną datę odbioru.
  • Zamów serwis mobilny w Twojej okolicy.
2

krok 2

Weryfikacja stopnia uszkodzeń nawet w ciągu 24 godzin.

3

krok 3

Kontakt od naszego specjalisty.

Otrzymasz ofertę na naprawę uwzględniającą elementy do wymiany lub regeneracji. Proponujemy najlepsze rozwiązanie, biorąc pod uwagę czas oraz koszty.

4

krok 4

Naprawa części i jej test na profesjonalnej stacji diagnostycznej.

Uzyskujemy wartości i nastawy jak u nowego podzespołu. Na życzenie sprawimy, że część będzie również wyglądać jak nowa.

5

krok 5

Wysyłka naprawionej części.

Po uzgodnieniu otrzymasz od nas nawet 12-miesięczną gwarancję.

Nie trać więcej czasu, rozwiążemy Twój problem w jak najkrótszym czasie!

Maszyny stoją, pracownicy nie pracują, Twoja inwestycja się opóźnia? Nie warto czekać, załatwimy problem nawet w 24h!

+48 600 203 400 (pokaż numer)
+48 600 203 400

Dlaczego My?

  • Specjaliści napraw hydrauliki siłowej. Kompleksowa oferta napraw.
  • Rozmowa z dedykowanym specjalistą od regeneracji siłowników hydraulicznych
  • Zawsze dobrze zdiagnozowany problem i kompleksowa czytelna wycena naprawy
  • Odległość od serwisu nie ma znaczenia. Obsługujemy całą Polskę i szybko i sprawnie działamy
  • Współpracujemy na stałe z dostawcami oryginalnych i zamiennych części
  • Prawdopodobnie naprawiamy najwięcej siłowników w wschodniej Europie
  • Zdjęcia uszkodzeń razem z ofertą na naprawę. Widzisz dokładnie co jest nie tak.
  • Dzięki procesom, procedurą i standardom minimalizujemy czas przestoju maszyny i naprawy siłownika. Standard ISO.
  • Doświadczenie zbudowane na współpracy z największymi dostawcami maszyn
  • Doświadczenie międzynarodowe
  • Możliwość przywrócenia wyglądu fabrycznego siłownika
  • Darmowa wysyłka lub odbiór 24h na dobę

Wybierając naszą firmę, zapewniasz sobie dostęp do wieloletniego doświadczenia naszej kadry pracowniczej. Jesteśmy branżowym liderem, gwarantując precyzyjną obsługę każdej maszyny. Dzięki nowoczesnym technologiom i wysoce wykwalifikowanemu zespołowi, naprawy odbywają się szybko i skutecznie. Zapewniamy kompleksową obsługę od diagnozy po testy diagnostyczne. Nasz zespół śledzi najnowsze innowacje w procesach, w których dominuje regeneracja siłowników hydraulicznych, dostarczając klientom najlepsze rozwiązania. Inwestując u nas, zyskujesz ekspertów dbających o każdy szczegół procesu regeneracji i naprawy Twojego urządzenia.

Niebieskie strzałki
Zdjęcie w cta-banner

Pilnie potrzebujesz naprawy? Skontaktuj się z nami!

Naprawa i regeneracja

Nie rzucamy słów na wiatr — naprawdę naprawiamy dosłownie wszystko w ramach urządzeń hydrauliki siłowej. Sprawdź, z jaką usterką możesz się do nas zgłosić.

PRODUCENCI, KTÓRYCH PODZESPOŁY CZĘSTO NAPRAWIAMY:

Regeneracja Siłowników Hydraulicznych
Regeneracja Siłowników Hydraulicznych

Regeneracja siłowników hydraulicznych – jak wygląda naprawa siłowników hydraulicznych?

Chcąc zapewnić sobie ciągłą prawidłowość funkcjonowania siłowników hydraulicznych niezbędna jest ich bieżąca kontrola. Regeneracja siłowników jest kluczowa dla utrzymania maszyn w optymalnej kondycji. Aby zapewnić sobie maksymalną efektywność urządzeń, regularne serwisowanie siłowników hydraulicznych staje się koniecznością. Odpowiednio wykonana regeneracja może znacząco poprawić działanie i bezpieczeństwo maszyn. W tym celu zawsze dbamy o czystość urządzenia. Później dokonujemy jego demontażu oraz oceny technicznej. Weryfikujemy stan podzespołów i szykujemy ofertę wraz z wyceną dla klienta. Po akceptacji przystępujemy do naprawy i ponownego montażu. Na samym końcu wykonujemy testy diagnostyczne.

Z czego się składa siłownik hydrauliczny?

Siłownik hydrauliczny to niezwykle ważne urządzenie w wielu branżach, które przekształca energię płynu hydraulicznego w ruch mechaniczny. Jego sercem jest cylinder, wewnątrz którego porusza się tłok. Tłok ten jest połączony z trzpieniem, przenoszącym ruch na zewnętrzne elementy. Kluczowe dla działania siłownika są uszczelnienia, które zapobiegają wyciekom oleju hydraulicznego. Sterowanie przepływem oleju, a tym samym ruchem tłoka, odbywa się za pomocą zaworów. Warto wiedzieć, że właściwa praca siłownika zależy od jakości oleju.

Zastosowanie siłowników hydraulicznych

Siłowniki hydrauliczne są stosowane w przemyśle, rolnictwie i maszynach budowlanych. Stosuje się je również w maszynach do drążenia tuneli, które służą do wycinania otworów w ziemi. Można je znaleźć w różnego rodzaju urządzeniach, które wymagają dużych obciążeń.

Główne rodzaje siłowników hydraulicznych

Istnieją dwa główne typy siłowników hydraulicznych: siłowniki jednostronnego działania i siłowniki dwustronnego działania. Siłownik jednostronnego działania wykorzystuje ciśnienie hydrauliczne tylko w jednym kierunku, dlatego musi być wciągana za pomocą innego środka, takiego jak sprężyna lub siła grawitacji, natomiast siłownik dwustronnego działania ma porty dla płynu hydraulicznego na obu końcach siłownika, dzięki czemu może się wysuwać pod ciśnieniem w jednym kierunku i wsuwać pod ciśnieniem w przeciwnym kierunku.

Siłowniki hydrauliczne – zasada działania

Siłowniki hydrauliczne o różnej konstrukcji dostosowane są do potrzeb układów w maszynach rolniczych, sadowniczych i leśnych, sprzęcie budowlanym oraz szeroko pojętym przemyśle. Siłowniki hydrauliczne są elementami układu hydraulicznego, które pozwalają na wytworzenie mocy potrzebnej do działania maszyn pracujących pod dużym obciążeniem.  Siłowniki hydrauliczne przekształcają energię za pomocą ciśnienia wytwarzanego przez ciecz roboczą (zwykle zagęszczony olej hydrauliczny), tak aby mogła ona poruszać elementy układu. To właśnie siłownik hydrauliczny wprawia w ruch ramię koparki.

Siłowniki Hydrauliczne
Siłowniki Hydrauliczne

Praca typowego siłownika hydraulicznego polega na zamianie energii pochodzącej z pompowanej pod dużym ciśnieniem cieczy na pracę mechaniczną w postaci ruchu posuwisto-zwrotnego (wysuwanie i wsuwanie) tłoczysk wyłożonych odpowiednimi uszczelnieniami, które przekładają się na elementy wykonawcze, np. ramiona pchające lub elementy podnoszące. Oprócz tych podstawowych funkcji istnieje wiele siłowników o specjalnym przeznaczeniu, wyposażonych w dodatkowe zawory lub inne elementy, dzięki którym mogą one wykonywać złożone zadania w wielu dziedzinach, takich jak automatyka przemysłowa.

Najczęstsze przyczyny awarii siłowników hydraulicznych

Siłowniki hydrauliczne są kluczowymi komponentami wielu maszyn i urządzeń. Aby działały prawidłowo, wymagają odpowiedniej konserwacji i uwagi użytkownika. Niemniej jednak, nawet przy najlepszej dbałości, mogą wystąpić niespodziewane problemy. Oto najczęstsze przyczyny awarii siłowników hydraulicznych:

  • Zanieczyszczony olej i jego zbyt późna wymiana,
  • Uszkodzone końcówki mocujące,
  • Zbyt duże i nadmierne obciążenia,
  • Uszkodzenia mechaniczne,
  • Za wysokie bądź zbyt niskie ciśnienie,
  • Uderzenia i zarysowania.

Aby zapewnić długą żywotność i niezawodność siłowników hydraulicznych, ważne jest regularne monitorowanie ich stanu oraz przestrzeganie zaleceń producenta w zakresie konserwacji i eksploatacji.

Niebieskie strzałki
Zdjęcie w cta-banner

Potrzebujesz precyzyjnej wyceny dla swojej firmy?

Siłowniki Hydrauliczne
Siłowniki Hydrauliczne

Co najczęściej ulega uszkodzeniom w siłownikach hydraulicznych?

Częstymi uszkodzeniami w siłownikach hydraulicznych są uszkodzenia mechaniczne. Są one kluczowe dla prawidłowego działania urządzenia, a ich awaria może prowadzić do wycieków a nawet i niewłaściwej pracy siłownika. Często występują również problemy z tłokiem, które są spowodowane nadmiernym obciążeniem. Takie sytuacje mogą wynikać z przesuwania zbyt dużego ciężaru lub napotkania niespodziewanego oporu podczas pracy. Usterki tłoczyska również nie są rzadkością. W większości przypadków ich przyczyną jest nieodpowiedni stan płynu roboczego, który może być zanieczyszczony różnymi cząstkami (jak np. opiłki metalu). Aby zapobiec takim awariom, kluczowe jest regularne monitorowanie i konserwacja siłowników, w tym także dbałość o czystość i jakość płynu roboczego.

siłownik

Na czym polega regeneracja siłowników hydraulicznych? Naprawa siłownika hydraulicznego

Regeneracja siłowników hydraulicznych to proces polegający na regeneracji siłownika, tak aby działał jak nowy. Proces ten stosujemy w celu usunięcia wszelkich usterek siłownika lub jego modernizacji.

Regeneracja siłowników hydraulicznych obejmuje pięć etapów. Są to:

  • rozbiórka – pierwszym krokiem jest demontaż elementu i wyczyszczenie wszystkich części,
  • kontrola – wszystkie elementy są dokładnie sprawdzane pod kątem uszkodzeń i zużycia,
  • naprawa – uszkodzone części są naprawiane lub wymieniane na nowe części OEM (np. wymiana rury cylindra, wymiana uszczelnień, honowanie cylindrów),
  • montaż – wszystkie części są czyszczone, sprawdzane i montowane z nowymi uszczelkami, uszczelnieniami i pierścieniami,
  • testowanie – na tym etapie każdy element jest dokładnie testowany, aby upewnić się, że spełnia najwyższe standardy jakości.

Naprawa siłowników – jakie są korzyści z regeneracji siłowników hydraulicznych?

Regeneracja siłowników hydraulicznych to ekonomiczny sposób na przedłużenie okresu eksploatacji sprzętu. Ponadto naprawa siłowników hydraulicznych może być bardziej przyjazna dla środowiska niż wymiana na nowe siłowniki. Oto niektóre z korzyści płynących z regeneracji siłowników hydraulicznych:

regeneracja siłowników hydraulicznych kosztuje mniej niż zakup nowego sprzętu,
regeneracja siłowników pozwala na dłuższą eksploatację posiadanego sprzętu, wydłużając jego okres użytkowania i skracając czas przestojów. W rezultacie firma ma więcej czasu na zaplanowanie budżetu na nowy sprzęt, bez konieczności pilnego zakupu nowego,
regenerowane siłowniki spełniają lub przekraczają specyfikacje oryginalnego sprzętu producenta (OEM),
siłowniki regenerowane są doskonałe do utrzymywania zapasów części na wypadek napraw awaryjnych i wymian,
regeneracja siłowników hydraulicznych jest bardziej ekologiczną opcją niż zakup nowego sprzętu lub utylizacja starego sprzętu, zapewnia korzyści dla środowiska i zmniejsza ilość odpadów na wysypiskach.

Siłowniki Hydrauliczne

Ile kosztuje regeneracja siłowników hydraulicznych?

Regeneracja siłowników pod kątem ceny może się różnić w zależności od wielu czynników. Przede wszystkim od rodzaju i wielkości siłownika, stopnia uszkodzenia oraz regionu, w którym usługa jest świadczona. Ceny mogą zaczynać się od niskich kwot dla prostych napraw siłowników. W przypadku bardziej skomplikowanych interwencji lub regeneracji dużych siłowników, koszty mogą sięgać nawet i kilku tysięcy złotych. Warto jednak zawsze skonsultować się ze specjalistami w branży, aby uzyskać całkowitą wycenę przed naprawą. Pamiętaj, że jakość wykonania i doświadczenie firmy mogą wpłynąć na ostateczny koszt regeneracji i efekt pracy.

Mobilny serwis siłowników hydraulicznych

Mobilny serwis siłowników hydraulicznych to innowacyjne podejście, które zapewnia natychmiastową i efektywną pomoc w miejscu wystąpienia problemu. Dzięki możliwościom przemieszczania się, naprawa siłowników hydraulicznych jest możliwa bez potrzeby przewożenia uszkodzonego urządzenia do stacjonarnego warsztatu. Eksperci dokonują wstępnej oceny problemu, a po uzyskaniu zgody klienta przystępują do właściwej naprawy. Nowoczesne wyposażenie mobilnego serwisu pozwala na dokładną regenerację siłowników hydraulicznych nawet w trudno dostępnych miejscach. Po zakończonych pracach, urządzenie jest testowane, by upewnić się co do jego pełnej funkcjonalności. Mobilny serwis siłowników hydraulicznych to pewność szybkiej i rzetelnej pomocy w każdej sytuacji.

Serwis Maszyn Budowlanych
Serwis Mobilny Maszyn
Serwis mobilny

Dojedziemy do Ciebie!

Jesteśmy mobilni, dlatego bez względu na to gdzie jesteś — przyjedziemy do Ciebie. W sytuacjach, kiedy usterki nie są aż tak poważne, nasz inżynier może szybko je usunąć od razu, na miejscu. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i zminimalizujesz straty.

Więcej o serwisie mobilnym

Zobacz opinie naszych klientów

„Ten Serwis to jakiś kosmos. Spodziewałem się uziemienia maszyny na dwa tygodnie, a oni załatwili całą sprawę od zgłoszenia do naprawy w 3 dni. Wszystko do dogadania i jeszcze rabat na koniec naprawy.👍👍👍”

- Janek M.

„Zadzwoniłem w sprawie umówienia terminu na remont ładowarki. Przyjechali w ten sam dzień na rozeznanie! Obeznani mechanicy, wszystko do dogadania. Szczerze polecam 👍”

– Krzysztof L.

“Profesjonalna firma, która wie co robi. Szybki czas realizacji i fachowa obsługa. Polecam”

– Grzegorz R.

“Profesjonalna naprawa układów hydrauliki siłowej. Polecam”

– Tomasz N.

“Polecam znają się na rzeczy. Regeneracja rozdzielacza firmy Parker przebiegła prawidłowo wszystko działa jak należy. Bardzo dobry kontakt z przedstawicielem firmy. Usługa wykonana prawidłowo. Troszkę zapłaciłem za usługę ale może tyle to kosztuje 🤔 pozdrawiam polecam firmę. Dają gwarancję na wykonana usługę👍Jeżeli będzie taka potrzeba napewno tam wrócę”

– Krzysztof H.

“Bardzo dobra firma. Żetelna i solidna a zarazem słowna. Dotrzymuje terminów. Bardzo dobre wykonanie. Bardzo miła obsługa. Polecam wszystkim.”

– Sławomir G.

“Wykonanie naprawy bez zarzutów”

– Łukasz S.

“Super kadra szybka profesjonalna fachowa naprawa”

– Bartek B.

“Profesjonaliści a ich usługi świadczone są na wysokim poziomie.”

– Paweł B.

“Firma godna zaufania.

Miła fachowa obsługa. Profesjonalne podejście do klienta.

Polecam.”

“Super obsługa. Fachowo i konkretnie!!!”

– Tereska Z.
Zobacz nasze referencje

Najczęściej zadawane pytania

Czym grozi niesprawność siłowników hydraulicznych?

Niesprawność siłowników hydraulicznych może prowadzić do awarii maszyn, utraty wydajności, a nawet do sytuacji zagrażających bezpieczeństwu operatorów i otoczenia.

Ile kosztuje naprawa siłowników hydraulicznych?

Koszt naprawy siłowników hydraulicznych zależy od stopnia uszkodzenia, modelu siłownika i cen części zamiennych. Ceny mogą różnić się także w zależności od regionu i specyfiki konkretnego przypadku. W przypadku mniejszych siłowników koszt naprawy zaczyna się od 1500 zł. W przypadku siłowników z dużych maszyn budowlanych koszty naprawy rozpoczynają się od 3500 zł.