Regeneracja siłowników hydraulicznych – cena

24 maja 2021
112.jpg

Siłowniki hydrauliczne są jednym z najczęściej naprawianych elementów układu hydraulicznego w maszynach ciężkich. Dlaczego tak się dzieje?

Przede wszystkim jest to spowodowane rytmem i miejscem pracy maszyn. Najczęściej na budowach pracuje się od świtu do zmierzchu, w trudnych warunkach, gdzie maszyn nie oszczędza się w najmniejszym stopniu.

Kolejny element, który wpływa na szybkie eksploatowanie się siłowników hydraulicznych, wynika z ich budowy i sposobu działania. Tłoczysko jest elementem ruchomym, który podczas pracy wysuwa się z cylindra. Chromowana powierzchnia tłoku w tym momencie jest narażona na różne uszkodzenia mechaniczne, takie jak uderzenia kamieni. Rysy i odkształcenia mogą szybko spowodować awarię siłownika i, niestety, przy takich uszkodzeniach często nie obejdzie się bez kompleksowej regeneracji.

Innym powodem poważnych usterek są wypracowane uszczelnienia. Lejący siłownik to znak, że trzeba wymienić uszczelniania i sprawdzić, czy nie powstały groźniejsze w skutkach szkody. W branży panuje mylna opinia, że uszkodzone uszczelniania nie mogą powodować poważnego uszkodzenia, bo jeśli wycieka olej, to siłownik będzie pracować poprawnie. Osoby, które wychodzą z takiego założenia może to sporo kosztować.

Uszkodzone uszczelnienie zgarniające ułatwia dostęp piaskowi i innym nieczystością. Drobny piasek wewnątrz cylindra szybko zarysuje tłoczysko, które będzie wymagało szlifowania, a być może chromowania.

Jednak dużo poważniejsza awaria może mieć miejsce w momencie, kiedy w siłowniku zostaną zużyte taśmy prowadzące. Efektem może być choćby wygięte tłoczysko, a w tym momencie nie pozostaje już nic innego, jak wymiana na nową część.

Jak wygląda naprawa siłowników hydraulicznych?

Regeneracja siłowników hydraulicznych jest stosunkowo prosta, jednak tylko dla doświadczonych serwisantów. Każdy siłownik ma jakieś uszkodzenia. Większe, mniejsze lub krytyczne. Specjalista ma za zadanie sklasyfikować dane uszkodzenia do naprawy lub wymiany na nowy element.

Dlaczego jest to tak istotne? Zwyczaje chodzi tutaj o kalkulacje opłacalności. Po co regenerować tłoczysko, które po miesiącu i tak będzie do wymiany? Albo po co wymieniać tłok, skoro wystarczy go przeszlifować oraz zamontować nowe i dopasowane uszczelnienia techniczne?

Jak już wspomnieliśmy, regeneracja siłowników zaczyna się od demontażu. Następnie opisujemy wszystkie elementy i klasyfikujemy je do regeneracji lub wymiany. Oszacowujemy też koszty i wysyłamy wycenę klientowi.

W tym momencie warto zastanowić się, ile kosztuje regeneracja siłowników hydraulicznych. Trudno powiedzieć, ponieważ cena jest zależna bezpośrednio od zakresu prac oraz od wielkości siłownika. Koszt będzie też różnić się w zależności od zastosowanych uszczelnień. Czy będą to typowe uszczelniania typu PU, czy może bardziej specjalistyczne jak NBR lub FKM Viton.

W naszych kalkulacjach uwzględniamy wszystkie wykonane czynności. Współpracując z nami, klient dokładnie wie, za co płaci.

Istotną zaletą współpracy z nami jest fakt, że posiadamy w serwisie stacje diagnostyczne. Wszystkie siłowniki hydrauliczne naprawiane u nas są testowane. Dzięki temu mamy gwarancję, że każdy z elementów wytrzyma nawet w najbardziej krytycznych warunkach pracy.Uszczelnienia siłowników hydraulicznych – dlaczego warto postawić na jakość?

Odpowiednia naprawa siłownika to jedno, jednak bardzo istotne jest to, jakie uszczelnienia techniczne zostaną w nich użyte. Typowe produkty z sklepów zwykle są niskiej jakości, dlatego często nawet po pół roku siłowniki ponownie wymagają wymiany uszczelnień.

Współpracując z nami, masz gwarancję, że wszystkie usługi są wykonywane na uszczelnieniach najwyższej jakości, które dorównują poziomem uszczelnieniom technicznym, proponowanym przez producentów maszyn budowlanych.

Oceń naszą pracę

BANAT
Mariusz Banat
Hydraulika Siłowa

32-733 Trzciana

Trzciana 163

NIP: 868 176 90 12

pon. – pt.: 7:00 – 17:00


Biuro Obsługi Klienta
Tel. + 48 600 203 400


biuro@banat.pl

Oceń naszą pracę