Regeneracja skrzyń biegów maszyn budowlanych


4.8
(36)

Regeneracja skrzyń biegów maszyn budowlanych

Wykonujemy remonty skrzyń biegów automatycznych, półautomatycznych i manualnych znajdujących się w wozidłach, ładowarkach, koparko-ładowarkach, dźwigach oraz innych maszynach budowlanych, rolniczych, leśnych. Mamy na uwadze zalecenia serwisowe producentów i wykorzystujemy przy tym oryginalne części marek takich jak: ZF-Zahnradfabrik, ALLISON, KESSLER, CARRARO, Clark – Hurth Dana Spicer.

Jak wygląda proces naprawy, regeneracji skrzyń biegów w naszej firmie

Po dostarczeniu skrzyni biegów do naprawy i przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu z klientem odnośnie do działania maszyny przez ostatnie parę dni, skrzynia biegów trafia na stanowisko do demontażu. Na stanowisku do demontażu zostaje rozebrana na części pierwsze.

Po umyciu części przeprowadzamy dokładną weryfikację i następnie zostaje rozesłane zapytanie do naszych dostawców o dostępność części zaznaczonych w katalogu jako konieczne do wymiany.

Czas oczekiwania na części to najczęściej 5–7 dni roboczych.

Po otrzymaniu ofert od dostawców przedstawiamy najkorzystniejszą ofertę klientowi. Po zaakceptowaniu oferty i otrzymaniu części, skrzynia biegów jest montowana na stanowisku i gotowa do odbioru.

Możliwe jest, aby nasz mobilny serwis maszyn budowlanych dostarczył i zamontował skrzynię biegów w miejscu postoju maszyny. Wtedy też następuje uruchomienie i przeprowadzona zostaje końcowa diagnostyka.


Regeneracja skrzyni biegów – skrzynie biegów i etapy regeneracji


Przekładnie w maszynach budowlanych są bardzo ważnymi elementami. Stanowią integralną część maszyny i mogą być postrzegane jako jej serce. Stosuje się je w koparkach, spychaczach, ładowarkach, walcach, dźwigach i wielu innych maszynach.

Przekładnia jest odpowiedzialna za przenoszenie mocy z silnika na koła lub gąsienice. Skrzynie biegów są również poddawane ciągłym naprężeniom ze względu na duże obciążenia podczas pracy. Nic więc dziwnego, że czasami ich awaria jest nieunikniona. W takiej sytuacji konieczna jest wymiana skrzyni biegów lub jej elementów.

W naszym warsztacie wykonujemy: regulację luzów łożysk tocznych, prostowanie i szlifowanie obudów wraz z wałami, szlifowanie i hartowanie kół zębatych, naprawę skrzyń biegów przy użyciu nowych części lub naprawę przy użyciu części oryginalnych.

W razie wypadku lub długotrwałego użytkowania maszyn budowlanych, należy jak najszybciej pomyśleć o ich naprawie. Maszyny budowlane powinny być naprawiane jak najszybciej, ponieważ są one potrzebne na placach budowy lub w domach klientów. W naszym warsztacie zajmujemy się szybkimi naprawami wszelkiego rodzaju mechanizmów, w tym skrzyń biegów.

Regeneracja wymaga również wiedzy technicznej i doświadczenia. Nie da się jej przeprowadzić bez precyzji. Wymiana poszczególnych podzespołów wymaga nie tylko użycia odpowiednich narzędzi, ale również wiedzy na temat ich zastosowania. Nieprawidłowy montaż może skutkować dalszym uszkodzeniem innych części maszyny budowlanej.

Druga sprawa to wymiana zużytych części na podzespoły dobrej jakości. Tylko te, które zostały sprawdzone i przygotowane do wieloletniej eksploatacji, mogą zagwarantować bezawaryjną pracę maszyn budowlanych. Zastosowanie podzespołów niskiej jakości może skutkować awariami i usterkami w trakcie eksploatacji, co znacznie wydłuży okres przestoju, co przekłada się bezpośrednio na straty finansowe, a w niektórych przypadkach może nawet być efektem dużych kar finansowych wynikających z niedotrzymania terminów umownych. Dlatego konieczne jest zadbanie o części i podzespoły tylko dające 100% gwarancji!

Koszt naprawy i regeneracji skrzyni biegów

Koszt i czas potrzebny na naprawę skrzyni biegów zależy przede wszystkim od stanu, w jakim została ona do nas przetransportowana. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące czasu lub kosztów naprawy Twojej skrzyni biegów, skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej lub telefonicznie, nie zwlekaj!

Rozumiemy, że kiedy Twoja maszyna potrzebuje serwisu, chcesz, aby został on wykonany jak najszybciej, dlatego dokładamy wszelkich starań, abyś jak najszybciej mógł wrócić do pracy. Wiemy również, że chcesz uczciwej ceny za wysokiej jakości pracę, dlatego zawsze przed rozpoczęciem naprawy, po weryfikacji, przedstawimy dokładny kosztorys naprawy skrzyni biegów.

Oceń naszą pracę

4.8
(36)

BANAT
Mariusz Banat
Hydraulika Siłowa

32-733 Trzciana

Trzciana 163

NIP: 868 176 90 12

pon. – pt.: 7:00 – 17:00


Biuro Obsługi Klienta
Tel. + 48 600 203 400


biuro@banat.pl

Oceń naszą pracę