Serwis maszyn budowlanych BOMAG


4.5
(2)

Firma Bomag – światowy lider tworzący walce, kompaktory i zagęszczacze

Bomag, a konkretnie Bopparder Maschinenbau Gesellschaft Mbh, to firma założona w Niemczech w 1957 roku. Swoją historię zaczęła od stworzenia pierwszego na świecie podwójnego walca walca wibracyjnego z napędem na oba bębny. Dzięki temu Bomag stał się liderem w branży walców. Przedsiębiorstwo bardzo wcześnie, bo już po 4 latach istnienia, zaczęło otwierać nowe filie. Obecnie Bomag to 2500 pracowników, 250 produktów, 12 zagranicznych spółek, 4 zakłady produkcyjne oraz sieć sprzedaży rozwinięta w 150 krajach na całym świecie. W ciągu ponad 60 lat firma Bomag wprowadziła wiele innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym wspiera środowisko, stale rozwija technologię swoich produktów i tworzy nowe pomocne rozwiązania.
Walec Bomag – stale ulepszany walec niemieckiej firmy

Walec budowlany to maszyna, której zadaniem jest walcowanie oraz zagęszczanie gruntów lub mas nawierzchniowych. Ich stosowanie jest konieczne podczas budowania dróg i autostrad. Walce w opcji kompaktorów świetnie sprawdzają się także na wysypiskach śmieci, gdzie zagęszczają odpady. Walce dzielimy na statyczne, których oddziaływanie występuje na niewielkich głębokościach, oraz wibracyjne, których oddziaływanie sięga 2 metrów. Jak już wspomnieliśmy pierwszym na świecie podwójnym walcem wibracyjnym z napędem na oba bębny był BW 60, stworzony przez Bomag w 1957 roku. Był to przełom w temacie technologii zagęszczania. Następnym walcem stworzonym przez tę firmę BW 200 – flagowy produkt przez 30 lat. Był to pierwszy na świecie podwójny walec wibracyjny o wadze 7 ton. Warto również wspomnieć o walcu BW 332 DEEP IMPACT, który jest najpotężniejszym walcem do robót ziemnych na świecie i waży aż 32 tony, oraz o wprowadzonej w 2015 roku generacji, dzięki której walec Bomag to największa wydajność i przyjazność dla środowiska.


Kompaktory Bomag – maszyna wspierająca środowisko

Zagęszczanie odpadów na wysypiskach śmieci ma za zadanie zwiększyć optymalne wykorzystanie przestrzeni, aby móc przechowywać więcej nieczystości i pozwalać na dochodowe działanie tych składowisk. Prawda jest bowiem taka, że ludzie wytwarzają coraz więcej śmieci, zaś wysypisk nie przybywa. Dlatego maszyną, która powinna być obecna na każdym składowisku śmieci jest kompaktor. Kompaktory Bomag to sprzęt, który poprzez wielokrotne przejeżdżanie po odpadach zgniata je, dzięki czemu zajmują one mniej miejsca. Kompaktory Bomag to niezawodne i wydajne maszyny ważące od 20 do 60 ton, wyposażone w najnowsze technologie, które usprawniają pracę. Wśród kompaktorów firmy Bomag możemy wymienić między innymi najmniejszy 26-tonowy kompaktor BC 473 RB-5, 37-tonowy kompaktor BC 773 RB-5 oraz największy w ofercie, bo o wadze aż 55800 kg, kompaktor BC 1172 RB-4. Każdy z nich wyposażony jest w specjalne taśmy, dzięki którym koła nie łapią odpadów i zawsze są czyste, oraz system Bomag Telematic, dzięki któremu można między innymi monitorować w czasie rzeczywistym trwający serwis.


Serwis zagęszczarek Bomag – czym jest zagęszczarka?

Zagęszczarka ma kilka znaczeń. Wiele osób, mówiąc o zagęszczarkach, myśli o walcach drogowych, które służą do zagęszczania asfaltu, albo o kompaktorach, których głównym zadaniem jest zagęszczenie odpadów na składowiskach śmieci. Tymczasem występuje jeszcze jedna maszyna o nazwie zagęszczarka, która służy do zagęszczania bruku i powierzchni pod budowę dróg.

Każdy z tych sprzętów zalicza się do rodziny maszyn budowlanych, a każda maszyna budowlana wymaga regularnego serwisowania oraz odpowiednio szybkiej reakcji w razie wystąpienia awarii. Elementami, które najczęściej wymagają naprawy i regeneracji są pompy hydrauliczne, siłowniki hydrauliczne i rozdzielacze hydrauliczne. Każda z wymienionych części jest niezbędna do funkcjonowania maszyny i każda kosztuje niemałe pieniądze, dlatego nie można dopuścić do sytuacji, w której niemożliwa będzie regeneracja pompy hydraulicznej, naprawa siłowników hydraulicznych czy regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych, ponieważ wymiana tych części na nowe to ogromny koszt. Z tego powodu ważne jest nawiązanie współpracy z odpowiednim serwisem, który nie tylko będzie wykonywał cykliczne przeglądy, ale także dbał o to, aby przywrócić maszynę do sprawności, unikając konieczności wymiany części na nowe. Firma Hydroserwis zdecydowanie jest serwisem, który oferuje swoim klientom w pełni kompleksowe usługi – regularny serwis maszyn, szczegółowa diagnoza, dwukrotne testy na sprawność naprawionego elementu, a nawet mobilny serwis maszyn budowlanych.

Maszyny Bomag – serwis do zadań specjalnych

Ogromną zaletą naszej firmy, poza terminowością, konkurencyjnymi cenami i kompleksowością usług, jest zdecydowanie wyspecjalizowana kadra serwisantów. Hydroserwis to zespół fachowców, którzy doskonale znają się na maszynach światowych marek. Wieloletnia praca ze sprzętem takich firm jak Volvo, CAT, JCB, Liebherr, Bomag, Komatsu, Mecalac nauczyła nas, gdzie najczęściej występują awarie, jak szybko i sprawnie je naprawić, co zrobić, aby zminimalizować ryzyko ich powstawania. Ma to szczególne znaczenie w przypadku marek, które są światowymi liderami w tematyce technologii i innowacji. Tak profesjonalnie zaprojektowanych i stworzonych maszyn nie naprawi pierwszy lepszy mechanik, a jedynie specjalista, który ma ogromną wiedzę i doświadczenie. Przekonaj się, co może zaoferować Ci Hydroserwis i zadzwoń do nas jeszcze dziś. 


Oceń naszą pracę

4.5
(2)

BANAT
Mariusz Banat
Hydraulika Siłowa

32-733 Trzciana

Trzciana 163

NIP: 868 176 90 12

pon. – pt.: 7:00 – 17:00


Biuro Obsługi Klienta
Tel. + 48 600 203 400


biuro@banat.pl

Oceń naszą pracę