Serwis palownic


0
(0)

Serwis palownic – szybka i sprawna naprawa maszyn

Maszyny do wbijania pali mogą przestać działać prawidłowo, jeśli nie są regularnie konserwowane. Gdy maszyna przestaje działać prawidłowo, może to powodować poważne problemy z bezpieczeństwem na placu budowy, opóźnienia w realizacji projektów i kosztowne uszkodzenia sprzętu. Dzięki regularnej konserwacji przeprowadzanej przez doświadczonych techników można uniknąć potencjalnych problemów z maszynami.

Do czego służą palownice?

Palownice to maszyny służące do wbijania pali w grunt. Służą one do budowy fundamentów w stabilnej konstrukcji. Palownice są często używane w połączeniu ze świdrami, które mogą być wykorzystywane do wiercenia otworów w ziemi. Otwory te mogą służyć jako prowadnice dla sprzętu palującego, który jest następnie wykorzystywany do wbijania pali w ziemię w określonych miejscach. Chociaż sprzęt do palowania może się różnić w zależności od celu i miejsca użycia, zazwyczaj składa się z dźwigu, który podtrzymuje maszt z głowicą na szczycie. Głowica ta może być używana jako młot lub wciągarka, zależnie od rodzaju wbijanego w grunt pala. Czasami dołączany jest także podnośnik hydrauliczny, który utrzymuje pal w jednej linii z otworem podczas budowy. Podczas wbijania może być także dołączony wibrator, który pomaga osadzić grunt wokół wału pala i zapobiega jego przemieszczaniu się w przyszłości.

Maszyny do ciężkich prac – jakim awariom najczęściej ulegają palownice?

Aby palownica działała zgodnie z oczekiwaniami, ważne jest, aby wszystkie jej części były w dobrym stanie technicznym. Problemy z tymi częściami mogą spowodować, że maszyna w ogóle nie będzie działać lub ulegnie awarii podczas wbijania pali.

Poniżej przedstawiono niektóre z najczęstszych awarii palownic:

 • zespół napędowy – awaria zespołu napędowego palownicy może spowodować, że maszyna w ogóle nie będzie pracować. Awaria ta najczęściej występuje w przypadku problemów z układem paliwowym, takich jak zatkany filtr lub niski poziom oleju. Jednostka napędowa może również ulec awarii w przypadku problemów z układem wlotu powietrza, np. gdy z czasem zatka się on zanieczyszczeniami.
 • ramię – kolejną częścią palownicy, która może spowodować jej awarię, jest siłownik. Ta część jest odpowiedzialna za wbijanie i wyciąganie stali z ziemi podczas pracy. Jeśli ta część ulegnie awarii, funkcja ta nie będzie wykonywana prawidłowo i może spowodować uszkodzenie zarówno maszyny, jak i pali, które trzeba wbić.
 • niewłaściwa obsługa sprzętu – na przykład, jeśli nie utrzymamy odpowiedniego ciśnienia hydraulicznego, młoty nie będą wbijać pali tak głęboko, jak powinny. Bez odpowiedniej siły młot może odbijać się od pala i nie osiągać maksymalnej prędkości. W takiej sytuacji konieczna będzie wymiana pali.

Układ hydrauliczny jest najważniejszą częścią palownicy. Został zaprojektowany tak, by zapewniać zasilanie maszyny. Dlatego należy dobrze konserwować układ hydrauliczny i zwracać uwagę na usterki i awarie. Najczęstszą przyczyną awarii w palownicach są nieszczelności w układzie hydraulicznym. Przeciek może wystąpić w dowolnym miejscu na platformie, w którym uszczelki uległy zużyciu na skutek tarcia i starzenia się z upływem czasu. Może być również spowodowana uszkodzeniem w wyniku przedostania się do układu brudu i innych zanieczyszczeń. Zalecamy regularne sprawdzanie szczelności w ramach rutynowych czynności konserwacyjnych. Należy sprawdzać, czy na ziemi wokół maszyny nie ma śladów płynu lub czy nie gromadzi się on pod elementami takimi jak węże lub rury, co może wskazywać na uszkodzenie tych elementów!

Serwis palownic – regularne przeglądy uchronią przed niespodziewaną i kosztowną awarią

Układ hydrauliczny palownic jest najczęściej ulegającym awariom elementem. Układ hydrauliczny to jednostka pracująca w obiegu zamkniętym, która zasila napęd obrotowy i inne funkcje. Układy hydrauliczne składają się z wielu różnych pomp i zaworów, z których każdy musi działać bez zarzutu, aby pal został wbity w ziemię. Z tego powodu ważne jest regularne sprawdzanie wszystkich elementów układu hydraulicznego, aby upewnić się, że działają prawidłowo. Jeśli nie będą odpowiednio konserwowane, może okazać się, że będzie potrzebna kosztowna naprawa lub nawet wymiana części.

Oferta serwisowa firmy BANAT to przede wszystkim:

 • naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne maszyn światowych producentów,
 • zapewnienie dostępu do oryginalnych części zamiennych i zamienników,
 • serwis mobilny na terenie całego kraju,
 • regeneracja maszyn budowlanych, m.in. takich jak wiertnice, koparki,
 • prace z zakresu hydrauliki siłowej, tj. naprawy awarii występujących w układzie hydraulicznym,
 • przeglądy okresowe i konserwacja urządzeń,
 • remonty generalne maszyn,
 • fachowe doradztwo dla klienta.

Mobilny serwis maszyn – szybka możliwość uzyskania pomocy w razie awarii

W przypadku wystąpienia problemów z maszyną do wbijania pali należy koniecznie wezwać mobilny serwis naprawczy. Dlaczego warto skorzystać z usług mobilnego serwisu naprawczego?

Wygoda

Mobilny serwis naprawczy to przede wszystkim wygoda dla klienta. Usługa jest dostosowana do harmonogramu klienta, więc może zlecić naprawę urządzenia w czasie, który jest najbardziej dogodny dla jego firmy. Od dużych maszyn po mniejsze – profesjonaliści, którzy tworzą zespół mobilnego serwisu naprawczego, są w stanie wykonać każdy rodzaj prac naprawczych, które muszą być wykonane na maszynach klienta.

Wiedza fachowa

Nie wszystkie naprawy sprzętu są takie same. Dlatego ważne jest, aby zatrudnić profesjonalny zespół ekspertów, którzy znają się na ciężkim sprzęcie wszystkich typów i rozmiarów. Nasi eksperci zapewnią najwyższą jakość usług, tak aby maszyna wróciła do pracy tak szybko, jak to możliwe.

Profesjonalizm

Nasz serwis zapewnia wysoki poziom profesjonalizmu we wszystkim, co robi. Mamy doświadczenie w pracy na wszystkich rodzajach ciężkiego sprzętu, od kafarów po inne maszyny. Dysponujemy doświadczonym zespołem, który może zająć się wszelkiego rodzaju potrzebami serwisowymi, które mogą pojawić się w trakcie procesu naprawy.

Oceń naszą pracę

0
(0)

BANAT
Mariusz Banat
Hydraulika Siłowa

32-733 Trzciana

Trzciana 163

NIP: 868 176 90 12

pon. – pt.: 7:00 – 17:00


Biuro Obsługi Klienta
Tel. + 48 600 203 400


biuro@banat.pl

Oceń naszą pracę