Serwis rozściełaczy asfaltu


0
(0)

Serwis rozściełaczy asfaltu. Naprawa i serwis hydrauliki siłowej w maszynach budowlanych

Rozściełacze do asfaltu są specyficznymi i stosunkowo skomplikowanymi maszynami. W wypadku tego urządzenia, precyzyjny układ hydrauliczny nabiera jeszcze większego znaczenia. Dlatego w przypadku rozściełaczy asfaltu niezbędny jest regularny serwis, który pozwoli zapobiec poważnym awariom oraz zachować perfekcyjną jakość ich pracy.

Zasada działania rozściełacza asfaltowego jest dosyć prosta. Do kosza zasypowego bezpośrednio z wywrotki trafia masa bitumiczna, która następnie za pomocą podajników hydraulicznych rozkładana jest pod stołem maszyny. Stół jest głównym elementem roboczym, po którym rozprowadzana jest masa bitumiczna. Jest ona także wstępnie zagęszczana. Istotną sprawą jest tutaj precyzja rozłożenia substancji, ponieważ musi być ona równa i mieć stałe parametry na całej szerokości stołu.

Rozściełacze do asfaltu dostępne są w dwóch wersjach. Ze względu na sposób rozkładania masy oraz techniki poruszania najpopularniejsze są rozściełacze gąsienicowe. Jednak w naszym kraju można znaleźć także całkiem sporo kołowych rozściełaczy asfaltu.


Rozściełacz asfaltu – jak wygląda proces naprawy?

Jak już pisaliśmy, rozściełacze to stosunkowo skomplikowane maszyny i bez dwóch zdań do ich naprawy potrzebny jest specjalista. Tutaj wszystko musi chodzić jak w zegarku, dlatego kluczem jest odpowiedni serwis oraz kalibracja układu hydraulicznego. A co w razie awarii?

W pierwszej kolejności wysyłamy naszego mobilnego serwisanta na miejsce awarii maszyny. Na miejscu szukamy problemy i ewentualnej awarii. W 90 procentach przypadków klienci są zadowoleni, że nasz specjalista przyjedzie, a klient nie musi się zajmować problemem. Jednak część przedsiębiorców na własną rękę szuka rozwiązania. W takim przypadku często dochodzi do takich problemów jak zła diagnoza, niekompletna diagnoza czy nawet problem z dostarczeniem na warsztat uszkodzonego elementu.

Nasz specjalista na miejscu ma możliwość dokładnego sprawdzenia maszyny, nie tylko pod kątem konkretnej awarii, ale także innych typowych usterek. Czasem drobny wyciek, bardzo niepozorny, w przyszłości może stać się przyczyną poważnej awarii i wysokich kosztów naprawy. Dlatego gorąco zachęcamy, aby korzystać z usług naszych doświadczonych specjalistów.

Kiedy mamy już diagnozę oraz część, która uległa awarii, nadchodzi czas na naprawę właściwą. Na początku rozbieramy pompę hydrauliczną, silnik, rozdzielacz czy siłownik na części pierwsze. Dokładnie notujemy wszystko i opisujemy elementy wymagające regeneracji lub wymiany. Na podstawie tego tworzymy kosztorys oraz zakres prac.

Wszystkie części hydrauliki siłowej naprawiamy za pomocą sprawdzonych materiałów i uszczelnień najwyższej jakości. Ponadto w naszym warsztacie mamy stacje diagnostyczne do hydrauliki siłowej. Dzięki nim możemy sprawdzić, czy naprawa została przeprowadzona z sukcesem i czy nawet w skrajnych warunkach pompa hydrauliczna, silnik czy siłownik pracują prawidłowo.

Po naprawie jedziemy na miejsce awarii, montujemy podzespoły i wykonujemy kalibrację całego układu hydraulicznego, tak aby maszyna wróciła do pełnej sprawności.

Szukasz firmy, która naprawi Twoje rozściełacze, wykona coroczny serwis maszyn do asfaltu oraz zadba o regenerację elementów hydrauliki siłowej? Jeśli zależy Ci na doświadczonych serwisantach i firmie z wysokimi standardami obsługi klienta, to trafiłeś idealnie.

Oceń naszą pracę

0
(0)

BANAT
Mariusz Banat
Hydraulika Siłowa

32-733 Trzciana

Trzciana 163

NIP: 868 176 90 12

pon. – pt.: 7:00 – 17:00


Biuro Obsługi Klienta
Tel. + 48 600 203 400


biuro@banat.pl

Oceń naszą pracę