Serwis Sennebogen – naprawa maszyn przeładunkowych, portowych, ładowarek teleskopowych


5
(1)

Serwis Sennebogen – naprawa maszyn przeładunkowych, portowych, ładowarek teleskopowych


Firma Sennebogen została stworzona w Niemczech w 1952 roku, a jej założycielem był Erich Sennebogen. Początkowo działalność skupiała się na produkcji maszyn rolniczych, jednak zaledwie pięć lat później firma Sennebogen weszła do branży budowlanej, produkując pierwsze dźwigi. Obecnie to właśnie produkcja dźwigów i maszyn przeładunkowych jest głównym obszarem działalności firmy, a szeroka gama pojazdów o charakterystycznym zielonym malowaniu – Green Line – czyni markę Sennebogen rozpoznawalną na całym świecie. W ofercie firmy Sennebogen znajdują się między innymi maszyny do przemysłu leśnego, różnego rodzaju koparki oraz ładowarki teleskopowe.

Tym, co od zawsze wyróżniało firmę Sennebogen na rynku, były innowacyjne pomysły. Czego przykładem może być ładowarka teleskopowa SML Power, stanowiąca swoistą hybrydę ładowarki teleskopowej z ładowarką kołową. Maszyna ta łączy zalety ładowarek teleskopowych i kołowych. Ładowarka teleskopowa SML Power oferuje wysoki zasięg dzięki wysięgnikowi teleskopowemu, a także dużą siłę pchania i ciągnięcia, charakterystyczne dla ładowarek kołowych. Podnoszona kabina zapewnia operatorowi doskonałą wizję, zwiększając tym samym bezpieczeństwo i efektywność pracy. Co więcej, amortyzatory w kabinie niwelują drgania i wibracje, dzięki czemu praca jest znacznie wygodniejsza i zdrowsza dla operatora. Wydajny silnik i podwozie kołowe umożliwiają także jazdę do 40 km/h oraz pracę w trybie wielozmianowym. Dzięki wentylatorowi powietrza obiegowego możliwa jest także wielogodzinna praca w zapylonym otoczeniu ze stałą mocą silnika.

Serwis maszyn budowlanych SennebogenPomimo szeregu nowatorskich rozwiązań, w maszynach marki Sennebogen często wykorzystywane są tradycyjne układy hydrauliczne ze względu na ich wysoką wydajność oraz precyzję. W toku użytkowania, elementy układów hydraulicznych narażone są na pracę w trudnych warunkach pośród pyłu lub podczas mrozu czy deszczu. Nieodzownym elementem pracy z maszynami, których działanie opiera się na hydraulice siłowej, są sporadyczne usterki i awarie. Stanowi to naturalną konsekwencję stopniowego zużywania się materiału w toku eksploatacji.Firma Banat oferuje kompleksowy serwis hydrauliki siłowej w maszynach budowlanych, przeładunkowych, portowych oraz ładowarkach teleskopowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz bogatemu zapleczu technicznemu jesteśmy w stanie świadczyć następujące usługi:

  • testy podzespołów hydraulicznych,
  • dokładna diagnoza zepsutych elementów hydrauliki siłowej,
  • mobilny serwis maszyn budowlanych,
  • naprawa zmienników momentu obrotowego,
  • regeneracja mostów napędowych,
  • regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych,
  • naprawa siłowników hydraulicznych,
  • naprawa silników hydraulicznych,
  • regeneracja pomp hydraulicznych,
  • oraz wiele innych.

Ze względu na fakt, że regeneracja elementów układu hydraulicznego jest często rozwiązaniem tańszym niż wymiana uszkodzonych części na nowe, jeżeli to możliwe, staramy się w pierwszej kolejności naprawić uszkodzony element, a wymiana stanowi zawsze ostateczność.

Hydraulika siłowa w maszynach budowlanych Sennebogen


Koparki, ładowarki i maszyny przeładunkowe marki Sennebogen wyposażone w systemy hydrauliczne mają w swojej konstrukcji siłowniki hydrauliczne. To one odpowiadają za poruszanie się ramieniem koparki czy maszyny przeładunkowej. Siłownik hydrauliczny składa się z mniejszych podzespołów, z których każdy może ulec awarii. Najczęściej jest to utrata szczelności lub zużycie prowadnic tłoczyska, jednak niekiedy usterka ma miejsce gdzie indziej i do jej zlokalizowania przydatne okazują się specjalistyczne urządzenia diagnostyczne, pozwalające przetestować siłownik hydrauliczny przed i po naprawie.

Klient powierzając nam swoją maszynę firmy Sennebogen, ma pewność, że uszkodzone elementy poddane zostaną szczegółowej diagnozie przed ich serwisem oraz że przeprowadzone zostaną testy sprawnościowe po całej naprawie, tak aby upewnić się, że problem został wyeliminowany.Mobilny serwis maszyn marki SennebogenDoskonale zdajemy sobie sprawę, że dostarczenie uszkodzonej maszyny do naszego warsztatu może być problematyczne, podobnie jak demontaż i dostarczenie jedynie uszkodzonego elementu (choćby z tego powodu, że czasami trudno ocenić na pierwszy rzut oka, który element jest niesprawny). Z drugiej strony niektóre usterki da się naprawić od ręki, bez konieczności zabierania maszyny do warsztatu.

W odpowiedzi na takie sytuacje świadczymy usługę mobilnego serwisu maszyn budowlanych. Mamy flotę samochodów wyposażonych w narzędzia pozwalające na diagnostykę i naprawę elementów układów hydraulicznych i jesteśmy w stanie przyjechać na miejsce awarii, wykonać wstępną diagnozę, zdemontować uszkodzoną część i zabrać ją do warsztatu lub, gdy jest to możliwe, naprawić jeszcze na miejscu. Mobilny serwis maszyn budowlanych sprawdza się również po wykonaniu serwisu, kiedy nasz serwisant może z powrotem zamontować naprawiony element oraz skalibrować go, jeżeli będzie taka potrzeba.


Oceń naszą pracę

5
(1)

BANAT
Mariusz Banat
Hydraulika Siłowa

32-733 Trzciana

Trzciana 163

NIP: 868 176 90 12

pon. – pt.: 7:00 – 17:00


Biuro Obsługi Klienta
Tel. + 48 600 203 400


biuro@banat.pl

Oceń naszą pracę