Stacje diagnostyczne do testowania podzespołów hydraulicznych

17 grudnia 2021
5-sprawdzenie-pompy-hydraulicznej-1280x606.jpg

Co dają nam stacje diagnostyczne i czemu są tak istotnym elementem serwisu?

Tylko w ostatnich miesiącach w naszym serwisie powstały dwie nowe stacje diagnostyczne o znacznie większej mocy testowej niż poprzednie. W tej chwili trwają prace przygotowawcze nad kolejnymi stacjami testowymi. W niedalekiej przyszłości dołączą do nich kolejne. Zwykle takie postępowanie jest obarczane pytaniami: „po co?”.

Dlaczego inwestujemy kolejne tysiące w podobne stacje diagnostyczne? Odpowiedź jest bardzo prosta. Przede wszystkim po to, abyśmy mogli znacząco skrócić termin realizacji naszych usług. Testowanie pomp jest czasochłonne. W zależności od konkretnej jednostki, jej wad itd., może to potrwać nawet cały dzień. W momencie kiedy jednocześnie serwisujemy 10 jednostek, jedna stacja diagnostyczna powodowałaby ogromne opóźnienia. Dzięki temu, że mamy ich kilka, stale możemy diagnozować kilka podzespołów jednocześnie, co znacząco skraca czas kompletnej naprawy.

Kolejnym powodem, dla którego zależy nam na tym, aby posiadać kilka stacji diagnostycznych, jest możliwość awarii. Powodów awarii stacji może być bardzo dużo, trudno przewidzieć, kiedy się taka pojawi i jak długo potrwa jej naprawa. W momencie kiedy mielibyśmy tylko jedną stację diagnostyczną, cała praca by stanęła.

Centrum hydrauliki siłowej Banat nie wypuszcza podzespołów do klienta bez wcześniejszych testów. Dzięki temu mamy niewielki odsetek reklamacji, które zdarzają się najczęściej przez wadliwy montaż klienta podzespołu do maszyny. Dlaczego jest to tak istotne?

 

Oczywiście dla nas są to koszty, jednak najważniejsze jest to, że klient traci czas i pieniądze z każdą godziną przestoju maszyny. Sam demontaż i transport to kolejne kilka dni przestoju. Kiedy uszkodzeniu uległa kluczowa maszyna na budowie, każda godzina może generować ogromne straty. Dlatego współpracując z nami, masz gwarancję, że wszystkie podzespoły będą testowane, co daje niemal stuprocentową pewność, że pompa, silnik czy rozdzielacz trafiające do Ciebie są w pełni sprawne i wytrzymają pracę pod maksymalnym obciążeniem!

Oceń naszą pracę

BANAT
Mariusz Banat
Hydraulika Siłowa

32-733 Trzciana

Trzciana 163

NIP: 868 176 90 12

pon. – pt.: 7:00 – 17:00


Tel. + 48 600 203 400

biuro@banat.pl

BANAT Oddział Warszawa

03-893 Warszawa

Bukowiecka 92
Tel. + 48 532 430 090

warszawa@banat.pl

Oceń naszą pracę