Wózek kontenerowy – naprawa i serwis wózków kontenerowych


0
(0)

Wózek kontenerowy – naprawa i serwis wózków kontenerowych


Wózki kontenerowe to pojazdy stworzone w celu obsługi kontenerów, wliczając w to załadunek i rozładunek oraz transport wewnętrzny. Wózki kontenerowy typu reachstacker są zaprojektowane w taki sposób, aby szybko i wygodnie sztaplować ładunki nawet do trzeciego rzędu. Duża wysokość podnoszenia pozwala wykorzystać przestrzeń magazynową do maksimum. Znaczna waga pojazdu i konstrukcja wykorzystująca mechanizm przeciwwagi sprawiają, że wózki kontenerowe oferują duży udźwig i są w stanie podnosić ładunek ważący nawet do 40 ton. Na rynku dostępne są również wózki kontenerowe przeznaczone do obsługi pustych kontenerów, te oferują mniejszą siłę udźwigu, są jednak szybsze i wydajniejsze podczas pracy z pustymi kontenerami.

Jak wygląda serwis i naprawa wózków kontenerowych?W trosce o czas naszych klientów, diagnoza maszyny najczęściej odbywa się jeszcze u klienta. Posiadamy flotę samochodów w pełni przystosowanych do diagnozy całej maszyny, dzięki czemu jesteśmy w stanie znaleźć główną przyczynę awarii, a także pomniejsze usterki, których wyeliminowanie może zapobiec poważniejszym awariom w przyszłości. Co więcej, nasze samochody są w pełni wyposażone do tego, by przeprowadzić prostsze naprawy bezpośrednio na miejscu.

W przypadku, gdy wózek kontenerowy nie może być naprawiony na miejscu, uszkodzone części zostają przewiezione do warsztatu, gdzie po dokładnym zbadaniu i opisaniu wykonana zostanie ocena tego, które elementy można poddać regeneracji, a które należy wymienić. Warto nadmienić, że staramy się regenerować uszkodzone elementy, gdy tylko jest to możliwe, ponieważ generuje to znacznie niższe koszty dla klienta. Na tym etapie sporządzona zostanie lista prac oraz wstępna wycena serwisu.Po zaakceptowaniu przez klienta ceny naprawy oraz usług, które w jej ramach mają zostać wykonane, przychodzi czas na właściwy serwis uszkodzonych części. Mamy warsztaty w pełni wyposażone do naprawy i regeneracji wszystkich elementów hydrauliki siłowej, takich jak:

  • pompy hydrauliczne,
  • silniki hydrauliczne,
  • siłowniki hydrauliczne,
  • rozdzielacze hydrauliczne,
  • mosty napędowe,
  • zmienniki momentu obrotowego.

Ponadto mamy na wyposażeniu wiele powszechnie używanych silników i pomp hydraulicznych, dzięki czemu niektóre z elementów będą mogły zostać wymienione od razu, bez konieczności czekania na zregenerowanie uszkodzonego elementu.

Ostatnim etapem jest ponowne przeprowadzenie testów kontrolnych naprawionych części. Dzięki temu klient dostaje gwarancję, że wykryte usterki zostały naprawione zgodnie z sporządzoną listą prac, a serwisowany wózek kontenerowy będzie gotowy do użytku zaraz po zamontowaniu zregenerowanych elementów. Wspomniany montaż naprawionych części przeprowadzany jest przez naszych specjalistów, którzy wykonują dodatkowo kalibrację całego układu hydraulicznego.

Posiadamy spore doświadczenie przy diagnozie, naprawie i kalibracji elementów układu hydraulicznego wózków kontenerowych.

Mobilny serwis wózków kontenerowych – wygodny sposób na przekazanie wózka kontenerowego do naprawyW przypadku awarii, klient może zdecydować się na dostarczenie uszkodzonej maszyny osobiście lub własnoręcznie zdemontować uszkodzoną część i wysłać ją do nas. Oba sposoby mogą być problematyczne, np. w przypadku, gdy trudno zdiagnozować, co właściwie jest źródłem problemu, lub demontaż uszkodzonej części jest kłopotliwy. Wygodną alternatywą może okazać się nasz mobilny serwis maszyn.

Dostarczenie całej maszyny do warsztatu nie jest najszybszym rozwiązaniem, jednak pozwala na wykonanie najbardziej kompleksowej usługi. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest dokładne sprawdzenie całej maszyny, co w konsekwencji może okazać się oszczędnością nie tylko czasu, ale i pieniędzy.

Przysłanie do nas pojedynczej części będzie z pewnością szybszym rozwiązaniem, jednak w przypadku, gdy inne, niezdiagnozowane elementy maszyny również wymagają naprawy, serwis może okazać się niekompletny.Mobilny serwis wózków kontenerowych niejako łączy zalety obu rozwiązań. Przyjazd naszego serwisanta często jest szybszy i wygodniejszy dla klienta niż przywiezienie przez niego całej maszyny do warsztatu. Z drugiej strony fachowa diagnoza pozwala precyzyjnie zlokalizować źródła problemu i podjąć odpowiednie kroki, aby naprawa była możliwie tania i skuteczna. Posiadamy flotę samochodów, które są w pełni wyposażone w wszelkie niezbędne narzędzia oraz urządzenia diagnostyczne.

Mobilny serwis ma także swoje zastosowanie w końcowym etapie naprawy. W przypadku gdy w wyniku diagnozy okaże się, że konieczne jest wykonanie naprawy w warsztacie, jednak możliwe jest przywiezienie do niego konkretnej części, bez konieczności sprowadzania całej maszyny, a po naprawie nasz serwisant dokona montażu naprawionej części, skalibruje ją, jeśli będzie taka potrzeba, a także przeprowadzi testy końcowe, by mieć pewność, że usterka została wyeliminowana.

Jeśli szukasz kogoś, kto zajmie się Twoim wózkiem kontenerowym, zadzwoń do nas!
Oceń naszą pracę

0
(0)

BANAT
Mariusz Banat
Hydraulika Siłowa

32-733 Trzciana

Trzciana 163

NIP: 868 176 90 12

pon. – pt.: 7:00 – 17:00


Tel. + 48 600 203 400

biuro@banat.pl

BANAT Oddział Warszawa

03-893 Warszawa

Bukowiecka 92
Tel. + 48 532 430 090

warszawa@banat.pl

Oceń naszą pracę