Yanmar serwis – minikoparki, koparki, traktory


4
(1)

Maszyny budowlane Yanmar

Firma Yanmar została założona w 1912 roku w Osace w Japonii przez Magokichi Yamaoka. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją i sprzedażą silników benzynowych i naftowych, agregatów prądotwórczych, sprzętu rolniczego oraz maszyn budowlanych. Jeśli chodzi o te ostatnie, firma w swojej ofercie ma następujące sprzęty:

 • minikoparki gąsienicowe Yanmar,
 • midikoparki gąsienicowe,
 • koparki kołowe Yanmar,
 • koparki gąsienicowe Yanmar,
 • ładowarki kołowe Yanmar,
 • transportery i wozidła Yanmar,
 • przyczepy do koparek Yanmar.

Koparki Yanmar dzielimy na trzy kategorie: minikoparki Yanmar istnieją w przedziale wagowym do 2 ton, midikoparki Yanmar to tak naprawdę minikoparki w kategorii wagowej od 2 do 5 ton, zaś dział koparki gąsienicowe to koparki Yanmar z przedziału wagowego od 5 do 12 ton. Każda z tych maszyn budowlanych cechuje się smukłą i kompaktową obudową, łatwym transportem, który zawdzięczamy niewielkiej wadze i składanym ramom, cichymi i niskoobrotowymi silnikami, które są przyjazne dla środowiska, oraz wysokim komfortem pracy. Większe koparki są dodatkowo wyposażone w przestronne kabiny i masę nowych funkcji, które jeszcze bardziej usprawniają pracę na maszynach Yanmar. Koparki kołowe Yanmar to sprzęt najwyższej klasy, który w niczym nie odbiega od koparek takich firm jak CAT czy Volvo.
Ładowarki Yanmar to z kolei maszyny budowlane w przedziale od 4 do 7 ton. Ładowarki kołowe Yanmar to precyzyjne sterowanie maszyną, przestronna, komfortowa i poprawiająca widoczność kabina, prosty i sztywny przegub, smart control, a nawet zmniejszone zużycie paliwa.

Pod pojęciem transporterów i wozideł znajdziemy transportery Yanmar, minitransportery Yanmar oraz wozidło Yanmar. Transportery to waga od 1100 do 2500 kilogramów, zaś minitransportery to zaledwie maszyny o ciężarze 415 i 620 kilogramów. Wszystkie transportery Yanmar mają bardzo wytrzymałe podwozie oraz skrzynię transportową, napęd hydrostatyczny, wysoce zredukowany nacisk na podłoże oraz mogą operować na stromych uskokach. Wozidło Yanmar to jedynie 800 kilogramów solidnie skonstruowanej maszyny budowlanej.

Warto również wspomnieć o tym, że maszyny budowlane Yanmar wykorzystują w swoich konstrukcjach systemy VICTAS oraz VIPPS, które zostały opatentowane przez firmę Yanmar.


Serwis maszyn budowlanych Yanmar

Każdy przedsiębiorca wie, jak ważne jest, aby współpracować z dobrym serwisem maszyn. Takim, który nie tylko wykona naprawę na czas, ale także zadba o maszynę kompleksowo, wykona szczegółową diagnostykę podzespołów, przeprowadzi testy sprawnościowe po naprawie awarii. Hydroserwis to właśnie taki serwis maszyn budowlanych, który w swojej ofercie ma to wszystko, a nawet więcej:

 • regeneracja pomp hydraulicznych,
 • regeneracja silników hydraulicznych,
 • naprawa siłowników hydraulicznych,
 • regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych,
 • regeneracja mostów napędowych,
 • naprawą zmienników momentu obrotowego,
 • mobilny serwis maszyn budowlanych,
 • dokładna diagnoza zepsutych elementów hydrauliki siłowej,
 • testy podzespołów hydraulicznych.Nasz zespół składa się jedynie z wykwalifikowanych fachowców, którzy stale poszerzają swoją wiedze i doświadczenie. Tylko doświadczone oko i sprawna ręka są w stanie szybko znaleźć uszkodzony element oraz efektywnie go naprawić. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku maszyn światowej klasy – nasi serwisanci doskonale znają słabe i mocne strony maszyn budowlanych, dzięki czemu ich praca jest jeszcze bardziej precyzyjna i terminowa.

Przykładem części, przy której wiedza i doświadczenie mają ogromne znaczenie, są siłowniki hydrauliczne, obecne we wszystkich sprzętach firmy Yanmar. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że siłownik hydrauliczny ma prostą konstrukcję, ale tak naprawdę składa się z kilkunastu podzespołów, a każdy z nich może ulec awarii. Pierwszy z brzegu mechanik może nie poradzić sobie z tematem, przez co regeneracja siłowników hydraulicznych będzie trwała tak długo, jak długo poszukiwana będzie usterka.


Regeneracja pomp hydraulicznych w maszynach budowlanych Yanmar

Wielu przedsiębiorców uważa, że oszczędzają na braku regularnego serwisowania maszyn, jednak w rzeczywistości jest to oszczędność pozorna. Bardzo często do naszego warsztatu trafiają maszyny z poważnymi awariami, których można było uniknąć, gdyby kilka tygodni, a nawet dni, wcześniej, wykonany zostałby przegląd. W efekcie maszyna została poważnie uszkodzona, a naprawa będzie kosztowała więcej, nie tylko pieniędzy, ale też stresu i nerwów klienta. Jedną z części maszyn budowlanych, przy naprawie których czas ma ogromne znaczenie, jest pompa hydrauliczna. Pompy hydrauliczne obecne są w każdej maszynie budowlanej, a poprzez ich mocną eksploatację – pompy pracują przez cały czas działania maszyny, od jej włączenia do jej wyłączenia – są narażone na częste awarie. Jeśli do serwisu trafi pompa, która nie będzie jeszcze uszkodzona, przeprowadzona zostanie regeneracja pomp hydraulicznych, która przywróci pełną sprawność maszynie. Jeśli jednak na warsztat przyjedzie pompa po poważnej awarii, może okazać się, że konieczna będzie wymiana części, co będzie nawet kilka razy droższe niż regeneracja pomp hydraulicznych. 

Serwis hydrauliki siłowej maszyn Yanmar

Yanmar, CAT, Volvo, Komatsu, JCB czy inne firmy, które produkują sprzęt budowlany, tworzą świetne, trwałe i odporne na trudne warunki pracy oraz zmienne warunki atmosferyczne maszyny budowlane. Pracują w deszczu, śniegu, upale, na wietrze i mrozie, na autostradach, budowach i w kopalniach, często działają przez kilkanaście godzin na dobę. To powoduje, że nawet im zdarzają się awarie, które trzeba naprawić oraz zminimalizować ryzyko powstawania kolejnych usterek poprzez kompleksowe usługi serwisu maszyn.

Nie ryzykuj straty pieniędzy, czasu i nerwów – już dziś zadzwoń do firmy Hydroserwis i dowiedz się, w jaki sposób możemy Ci pomóc. Zajmujemy się naprawą i regeneracją podzespołów w maszynach budowlanych Yanmar. Mamy klientów w całej Polsce, a nawet poza jej granicami. Nie czekaj, dołącz do nich i Ty.


Oceń naszą pracę

4
(1)

BANAT
Mariusz Banat
Hydraulika Siłowa

32-733 Trzciana

Trzciana 163

NIP: 868 176 90 12

pon. – pt.: 7:00 – 17:00


Biuro Obsługi Klienta
Tel. + 48 600 203 400


biuro@banat.pl

Oceń naszą pracę