Serwis wiertnic


5
(1)

Świadczymy profesjonalne usługi serwisowe sprzętu wiertniczego. Posiadamy duże doświadczenie w eksploatacji sprzętu wiertniczego, co pozwala nam na wykonywanie wysokiej jakości napraw i modernizacji urządzeń wiertniczych. W naszym serwisie pracują wysoko wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w branży. Posiadamy wszystkie niezbędne narzędzia i urządzenia do szybkiej naprawy i modernizacji wiertnic zarówno w warsztacie, jak i na miejscu awarii.


Wiertnice – maszyny geotechniczne

Istnieją różne rodzaje wiertnic. Na przykład niektóre z nich są używane do wiercenia studni wodnych, a inne do bardziej złożonych projektów, takich jak wiercenie w celu wydobycia ropy naftowej i gazu.

Wiertnica to maszyna, która tworzy otwory w ziemi za pomocą wiertła. Wiertnice mogą być masywnymi konstrukcjami mieszczącymi sprzęt wykorzystywany do wiercenia studni wodnych, naftowych lub do wydobywania gazu ziemnego, mogą też być na tyle małe, że może je przemieszczać ręcznie jedna osoba – takie urządzenia nazywa się świdrami. Z wiertnic można pobierać próbki podpowierzchniowych złóż mineralnych, badać właściwości fizyczne skał, gleby i wód gruntowych, a także instalować urządzenia podpowierzchniowe, takie jak instalacje podziemne, oprzyrządowanie, tunele lub studnie.

Urządzenia wiertnicze mogą być sprzętem mobilnym, montowanym na ciężarówkach, gąsienicach lub przyczepach, albo bardziej trwałymi konstrukcjami lądowymi lub morskimi (np. platformy wiertnicze). Istnieją także mniejsze wiertnice, np. wiertnice diamentowe, które mogą być obsługiwane z ręki lub ze statywu. Technika diamentowa jest bardzo popularna przy wierceniu otworów w betonie. Wiertnice te przydają się przy wierceniu otworów na okablowanie, rurociągi, instalacje hydrauliczne i gazowe, kanały wentylacyjne itp.

Wiertnice to potężne maszyny, które mogą pomóc w wykonaniu pracy, ale zdarzają się im także awarie. Od niespodziewanych pożarów po uszkodzone części – jest wiele rzeczy, które mogą pójść nie tak w tych maszynach.

Dlaczego warto dbać o regularne przeglądy wiertnic? Serwis wiertnic

Należy zwracać uwagę na harmonogram konserwacji wiertnicy. Jeśli nie będzie regularnie konserwowana, na dłuższą metę będzie to kosztowne – i to nie tylko ze względu na koszty robocizny (choć te również są znaczące).

Najlepszym sposobem dbania o wiertnicę jest regularna konserwacja, która obejmuje rutynowe przeglądy i prewencyjne kontrole konserwacyjne. Zapobiegawcze kontrole konserwacyjne obejmują smarowanie i kontrolę głównego wału napędowego, stojana, wentylatora i silnika momentowego, natomiast inne kontrole obejmują kontrolę wzrokową pionu, silników i łańcucha napędowego. Przeglądy te są ważne, ponieważ pozwalają wykryć problemy, zanim spowodują one uszkodzenia lub przestoje.

Mobilny serwis wiertnic – konserwacje i naprawy wiertnic na miejscu

Mobilny serwis jest niezbędny w branży naftowej i budowlanej. Bez niego problemy z urządzeniem wiertniczym mogą oznaczać nie tylko przestoje, ale także utratę klientów. Najlepszym sposobem, aby być przygotowanym, jest współpraca z mobilnym serwisem maszyn, który w każdej chwili może przeprowadzić konserwację i naprawę urządzenia wiertniczego. Dzięki naszemu mobilnemu serwisowi firmy nie muszą się martwić o utratę cennego czasu, ponieważ jesteśmy w stanie szybko dotrzeć na miejsce awarii i zająć się wszelkimi usterkami, zanim staną się poważnymi problemami. Oznacza to, że zawsze firma będzie mogła szybko wrócić do pracy, dzięki czemu produkcja będzie kontynuowana bez zakłóceń.

Prace wykonywane w zakresie serwisu wiertnic – serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Zakres prac serwisu naprawczego urządzeń wiertniczych obejmuje między innymi ogólną konserwację i naprawy, inspekcję oraz zapewnienie wykwalifikowanej siły roboczej. Zakres prac może również obejmować części zamienne i materiały, zgodnie z życzeniem klienta.

  • Konserwacja i naprawy – zakres prac serwisu naprawczego urządzeń wiertniczych obejmuje ogólną konserwację i naprawy. Może to obejmować zarówno planowane, jak i nieplanowane konserwacje. Naprawy w wiertnicach często dotyczą instalacji hydraulicznej – wymiana uszczelnień, przewodów hydraulicznych, rozdzielaczy, pomp hydraulicznych i silników hydraulicznych. Specjalizujemy się w naprawie nagłych usterek, zapewniając przy tym konkurencyjne ceny.
  • Przeglądy – kolejnym aspektem, który musi być uwzględniony w zakresie prac serwisu naprawczego urządzeń wiertniczych, są przeglądy. Kontrole te mogą być planowane lub nieplanowane, w zależności od tego, czego zażąda klient.
  • Części zamienne – do zakresu prac serwisu naprawczego urządzeń wiertniczych mogą być włączone usługi takie jak części zamienne (np. wrzeciona, łączniki napędowe, złącza obrotowe, szczęki zaciskowe, ślizgi, głowice urabiające). Może to pomóc w obniżeniu kosztów, ponieważ klienci nie będą musieli kupować tych elementów osobno. W naszym asortymencie znajdują się oryginalne części zamienne.
  • Wymiana lub filtrowanie płynów i olejów w układzie hydraulicznym.
  • Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne – serwis wiertnic zapewnia naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne klientom na terenie całej Polski.
  • Mobilny warsztat – oferujemy mobilny serwis wiertnic, który jest świetnym rozwiązaniem dla wielu firm, które chcą zaoszczędzić czas i pieniądze. Nasi specjaliści dotrą na miejsce awarii i zrobią co w ich mocy, by naprawić usterkę.
  • Na życzenie klienta możemy także wykonać modernizację i rozbudowę wiertnicy.

Oceń naszą pracę

5
(1)

BANAT
Mariusz Banat
Hydraulika Siłowa

32-733 Trzciana

Trzciana 163

NIP: 868 176 90 12

pon. – pt.: 7:00 – 17:00


Tel. + 48 600 203 400

biuro@banat.pl

BANAT Oddział Warszawa

03-893 Warszawa

Bukowiecka 92
Tel. + 48 532 430 090

warszawa@banat.pl

Oceń naszą pracę